Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Duygulandıran Sosyal Deney: 2 Euro'luk Ucuz T-Shirt

Anasayfa > Gündem

2013 yılında Bangladeş'te 1,129 kişinin hayatını kaybettiği felakete dikkat çekmek isteyen ekip Berlin'de bir sosyal deneye imza attı. Sokağın ortasına konulan kabinin üzerinde 'Sadece 2 Euro'ya T-shirt' yazılarak insanların dikkati çekildi. Kabine doğru yönelen insanlar parayı yerleştirdikten sonra beden ölçüleri girerek bir t-shirt sahibi olacaklarını düşündüler ancak onları bir sürpriz bekliyordu. Ekranda bir anda saatliği 13 Cent'e günde 16 saat çalışan küçük yaştaki insanların çalışma koşulları belirdi. Daha sonra insanlara hala bu ürünü satın almak istiyor musunuz yoksa bağış yapmak ister misiniz diye soruldu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
90
13
3
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
KOVALA NEJDET

bizde o makinayı koysan içini boşaltıp az ötede tezgah kurup %50 karla satarlar demeyeceğim tabiki bu sefer susup bir kenarda ağlıyorum -.-

d.

offff :))))))

Enda

çok güzel bi çalışma olmuş.. akıl vermek gıbı olmasın ama verdıgınız paranın nereye gıttıgınden şüpheleniyorsanız eger çok uzaklara gıtmenıze gerek yok mah... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Umarım o paralar doğru yere harcanmıştır. O kadar alıştık ki yardım ayağına dolandırılmaya buna bile şüpheyle yaklaşır oldum.

Marc Ove

türkiye mi ora aq