Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Duyduk Duymadık Demeyin: Seks Robotu Festivali Geliyor!

570PAYLAŞIM

Bilim yerinde saymıyor a dostlar. Robot teknolojisi son sürat gelişmeye devam ediyor. Öyle bir seviyeye geldi ki, seks robotu festivali bile başlıyor! 😁

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/a...

Robotlar ile seks yapmak bizim için garip bir fikir gibi görünebilir ama gelecekte bunun olabileceğine inanan pek çok insan var. 😱

Daha önce "robofili" adı verilen bu durumu aşağıdaki içerikte incelemiştik.👇

"Robofili" Geldi Hanım: 2025 Yılında Cümbür Cemaat Robotlarla Sevişeceğiz! - onedio.com
"Robofili" Geldi Hanım: 2025 Yılında Cümbür Cemaat Robotlarla Sevişeceğiz! - onedio.com

Gelelim festivale...Festival, Malezya'da yapılacaktı ama Malezyalı kardeşlerimiz bu etkinliği "aşırı" buldukları için yasakladılar. Bunun üzerine festival Londra'ya alındı.😅

Festival kapsamında insansı seks robotları ve elektronik seks donanımları ile konferanslar olacak. Akıllı telefonlarla kontrol edilen dildolar ve siber seks oyuncakları da gündemde yer bulacak. 

Akademisyenler ve sektör temsilcileri konu ile ilgili görüşlerini paylaşacaklar. Uzmanlar böylece teknolojileri tartışacak. 

Adamlar aşmış birader. 😄

Goldsmiths Üniversitesi'nin ev sahipliği yapacağı "Uluslararası Robotlar ile Aşk ve Seks Kongresi" ve bu kapsamdaki tüm etkinlikler Aralık ayında gerçekleştirilecek.

Tabi kongreye katılmak istiyorsanız pamuk ellerinizi cebinize atmanız lazım kardeşler. Kongreye kayıt yaptırmak herkese açık ancak bunun için 200 poundu (756 TL)  gözden çıkarmanız gerekiyor. Öğrenciyseniz iyi bir haberim var: İndirimli fiyat 125 pound (472 TL) 😇

Son zamanlarda özelleştirilebilir, kişiliği olan ve romantik yanı olacak yapay zekâlı seks robotları yapmak için projeler başlatıldı. 😳

Yapay zeka alanındaki son birkaç yıldır yaşanan gelişmeler ile insan-bilgisayar etkileşimi ve insan-robot etkileşimi alanlarında büyük bir yükselişe tanık olununca bunun seks oyuncakları sektörüne yansımaması düşünülemezdi.

Organizasyonu da bu kapsamda düşünmek lazım tabi.

Konu ile ilgili bir makale yazan ve yazısı 500 bin kişiye ulaşan Dr. Kate Devlin, seksbotları (seks robotları) savunuyor ve bunun insanlık için faydalı olacağını belirtiyor.🙏

"Ben robotların gelecekte insanların partneri olabileceğini düşünüyorum. Aşkın geçerli olabilmesi için karşılıklılık gerekir mi?"

Ancak yine de robotik uzmanı, robotlarla seks yapmanın bağımlılık haline gelebileceğini ve bir gün tamamen insanlar arasındaki seksin yerini alabileceği gerekçesiyle uyardı.

Iowa Kirkwood Kolej'den Daily Star gazetesine konuşan robotik uzmanı Joel Snell, şunları söyledi: 

"Robotik seks bağımlılık haline gelebilir. Seksbotlar her zaman kullanılabilir durumda olacak asla hayır demeyecek, bu yüzden bağımlılık geliştirmek kolay olacak. İnsanlar da bu bağımlılıklarını karşılamak için hayatlarını yeniden düzenleyecekler.
Bunun yanı sıra bu robotlar ne zaman ihtiyaç olsa seks için hazır olacak ve robotlar insanlardan çok daha iyi seks yapabilir olacak. Çünkü onları programlayabileceğiz."

Gurpreet Singh isimli bir seks terapisti ise, seksbotların insanların seks yaşamları için sağlıklı olabileceğini öne sürdü.

"Biz kimiz ki, robotlar ile seks yapmak isteyen insanları yargılayalım? Bırakalım insanlar seks robotlarından zevk alsınlar. Çiftler cinsel ilişkilerinin içine bunu bir oyuncak olarak katabilirler. Her iki taraf da bundan memnun ise ben bunda yanlış bir durum görmüyorum."

Yalnız eğer insanlar tamamen robotlar ile yer değiştir ise bu sağlıklı olmayabilir uzmana göre.

hsto.org

"Eğer kişi kendini seks robotları nedeniyle izole ediyorsa, yakınlık kurmaya karşı korku duyuyorsa, bu durum olumsuz olarak farklı bir durum kazanıyor demektir ve bunun bağımlılık olarak ele alınması gerekmektedir."

Uzmanlar seks robotlarının cinsel kölelik ve insan ticaretini ortadan kaldırabileceğini, fahişelerin yerine geçebileceğini ve seks endüstrisinde değişikliklere yol açabileceğini belirtiyorlar.

Seks robotları cinsellik konusunda kimi sorunları olanları, cinsel başarı korkusu yaşayanları ya da farklı arzuları olan ve özgürlük arayışında olan insanlara hitap edebilir.

Davranış terapist Nicolas Aujula da seksbotları cinsel suçlarla mücadelede ve bazı fetişlerin tatmininde yararlı olabilecek bir mekanizma olarak onları görüyor.

Şu anda insansı seks robotları ortalama 7500-8000 dolar arası bir maliyete sahip. Böyle olunca bu robotları almaya herkesin gücü yetmiyor.

Ama önümüzdeki dönemde bu rakam şüphesiz aşağıya çekilecek. Böyle olunca seks robotlarını herkes alabilecek ve seksbotlar ana akım olabilecek.

Hadi gene iyisiniz köftehorlar 😂

Sen ne diyorsun bu işe başkan?

Adamlar aşmış yav!
Et ete değmeli, robot neymiş pehhh...
Caiz mi acaba?
Böyle bilim olmaz olsun!!!

Peki sen robota hallenir misin? 😁

Yoklukta gideri var.
Neden olmasın farklı bir tat?
O nasıl söz sapık mıyız biz!!!
Bilemedim ki...

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
seelym

Robotlar bile mikecek ben insan olarak napacam? :(((

unknown_member

Gelecek Ramazan Nihat Hatipoğlu'na soracağım soruyu hazırladım

sercan-yilmac

Sordun mu la

destanyazan

Biz gelecekte robotlarla savaşıcaz diye düşünürken meğer sevişecekmişiz... Savaşma, seviş...

menderes-terzi

Başım ağrıyor gibi mazeretleri olmaz, tipik kadın kaprisi, anlamssiz tavırları olmaz.. e bu bi devrim

bekir-demir4

ulan çok güldüğüm bi sahne vardı aklıma geliverdi buyrun;

Görüş Bildir