Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dursun Özbek'ten Önemli İddia: "Kadınlara Taciz Uygulandı"

Anasayfa > Spor

Lazio-Galatasaray maçı öncesinde meydana gelen olaylar Sarı Kırmızılı Yönetimi harekete geçirdi. Özbek, İtalya Büyükelçisi Mattiolo'ya yazdığı mektupta polisin üst araması bahanesiyle kadın taraftarlara tacizde bulunduğu ifadesine yer verdi.

Roma’daki maç öncesinde stada girişte Galatasaraylı taraftarlar ve Türk basın mensuplarına yönelik adeta işkenceye dönüşen eylemlerden ötürü Galatasaray Yönetimi hiç vakit kaybetmeden çağrıda bulundu. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek İtalya’dan döndükten sonra Yönetim Kurulu ile acil toplantı yaparak durum değerlendirmesinde bulundu ve İtalya’nın Ankara Büyükelçiliği’ne uyarı mektubu yazdı. Mektupta ayrıca Türk taraftarlara yönelik tacize varan hareketlere karşılık İtalyan Hükümeti’nin sorumlular hakkında gerekli işlemi yapmak için harekete geçmesi çağrısında bulunuldu.

Başkan Dursun Özbek’in bizzat ıslak imzasıyla gönderilen mektup aynen şöyle:

“Sayın Luigi Mattiolo,

İtalya Büyükelçiliği, Ankara

Sayın Büyükelçi,

Spor, ülkeler arası ikili ilişkileri kuvvetlendiren, toplumların kaynaşmasına vesile olan, barış ve dostluğa aracılık eden çağımızın en güçlü sosyal faaliyetlerinin ve iletişim araçlarının başında yer almaktadır.

25 Şubat 2016 akşamı, Lazio ile Galatasaray arasında oynanan UEFA Avrupa Ligi karşılaşması için, sizin de doğduğunuz kent olan Roma’ya giden binlerce Galatasaray taraftarı, bu duygularla tribündeki yerlerini alma arzusundaydı. Ancak, yasal olarak İtalya’ya girmiş olmalarına, belirtilen toplanma yeri ve ulaşım düzenlemelerine uymalarına, ellerinde biletleri bulunmasına, biletlerde isimleri, pasaport numaraları yer almasına rağmen, Roma polisinin keyfi uygulamaları sebebiyle maçın büyük bölümünü izleyemediler. Şiddete ve hakarete maruz kaldılar. Kadınlara, kapalı odalarda üst araması bahanesiyle resmen taciz uygulandı. Tek amaçları tribünden gönül verdikleri takımı izlemek olan çocuklar bile uygulanan kontrolsüz şiddetin mağduru oldu.

Sadece taraftarlarımız değil, görev yapmak üzere Roma’da bulunan Türk basın mensupları da benzer sıkıntılar yaşadılar.

Galatasaray Spor Kulübü olarak taraftarımıza ve basın mensuplarına yönelik bu insanlık dışı muameleyi kabul etmiyor, yaşananları şiddetle kınıyoruz.

Rönesans’ın beşiği, Akdenizli sıcak insanların ülkesi İtalya’ya yakışanın bu olmadığına inanıyor ve zat-ı alinizden, yaşanan sıkıntılarda sorumluluğu bulunan yetkililerin gerekli uyarı ya da cezayı alması için, hükümetiniz nezdinde girişimde bulunmanızı talep ediyoruz.

Saygılarımızla.”

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
25
8
7
6
5
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
RiveryalıGeralt

Bu habere taciz olaylarından dolayı güleryüz, alkış emojisi verenlerin canı cehenneme. Kendi ülkeniz de tacize karşı çıkarsınız, olay futbola gelince tarafta... Devamını Gör

Devrim Yılmaz

güleryüz konusunda haklısında alkış emojisinin dursun başkanın tepkilerine verildiğini düşünüyorum

uçi mamadi

Benden de bir hatırlatma 90 dk boyuncada futbolcularınıza tecavüz edildi. grantzie canım..

dr.kingschultz

onedio şunu sizin vicdanınıza sunuyorum..!

Anonim anonim

Lazio taraftarını hiç sevmem zaten.