Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dursun Özbek: "Keşke UEFA, Mayıs Ayını Bekleseydi"

 > 
3PAYLAŞIM

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, UEFA'dan alacakları muhtemel cezayı ortadan kaldırabilmeleri için medyadan destek istedi. 

Kampanyanın başlamasının altıncı gününde Galatasaray Kulübü BaşkanıDursun Özbek, yönetim kurulu üyeleri Cengiz Özyalçın, Nasuhi Sezgin, İsmail Sarıkaya ve Ali Yüce'nin de katılımıyla Galatasaray Adası'nda basın mensuplarıyla bir araya gelerek, durumla ilgili bilgiler verdi.

Galatasaraylıların önemli bir dayanışma örneği gösterdiğine dikkati çeken Dursun Özbek, alınan neticenin önemine değinerek, 6 günde 465 bin bileklik satışına ulaştıklarını açıkladı.

"Hedefimizi 2 milyona çıkardık"

Tanesi 10 liradan satılan bileklere sarı-kırmızılı taraftarların gösterdiği büyük ilginin kendilerini çok mutlu ettiğini vurgulayan Özbek, "Bu kampanyanın bizim için manevi değeri çok yüksek. Kampanyaya başlarken hedefimiz 1 milyon bileklik satmaktı. Daha işin başında beklediğimiz rakamın çok üzerinde bir ilgiyle karşılaştık. Vefakar taraftarımıza ne kadar teşekkür etsem az. İçinde bulunduğumuz duruma gösterdikleri ilgi bizi daha da cesaretlendirmekte. Hedefimizi 2 milyona çıkardık. Mayıs ayına kadar 2 milyon adet hedefimiz var ve bu rakamı da geçeceğimizi ümit ediyorum. Galatasaray'ın bu zor günlerinde dayanışmayı ve beraberliği simgeleyen bir olay" diye konuştu.

"UEFA keşke mayıs ayı sonunu bekleseydi"

Sarı-kırmızılı futbol takımının faaliyetlerini Galatasaray Sportif AŞ bünyesinde gerçekleştirdiğini ve geçmiş yıllardan gelen zarar nedeniyle UEFA'nın takibi altında olduklarını hatırlatan Dursun Özbek, kendilerine verilen asıl sürenin mayıs ayı sonunda bittiğini kaydederek, " UEFA keşke mayıs ayı sonunu bekleseydi. Keşke mevcut yönetimin bu manada gösterdiği performansı tam olarak algılayabilseydi" dedi.

"Galatasaray Sportif AŞ, mayıs ayı sonunda kar eden bir kuruluş haline gelecek. Bunu çok iddialı söylüyorum" ifadelerini kullan Özbek,"Taraftarlarımızın ve kurumlarımızın verdiği destekle 70 milyon, 50 milyon avro zararlardan gelip, sezon sonunda küçük de olsa kar hedefine ulaşılacak. 'Tek Bilek Tek Yürek' kampanyasına gösterilen önemli bir ilgi var. Ardından bir kaç tane daha aksiyon planımız mevcut. Taraftarımızın desteğinin devam edeceğini düşünüyorum. Borç sarmalı da bu bu şekilde ortadan kalkacaktır. UEFA keşke bize mayıs ayı sonuna kadar verdiği süreyi kullansaydı, bu performansı görüp alacağı kararı revize edebilirdi" değerlendirmesinde bulundu.

UEFA'nın gelişmeleri yakından takip eden bir kurum olduğuna dikkati çeken başkan Özbek, şunları söyledi:

"Biz yeni bir yönetimiz ve belli bir amaç için çaba serf ediyoruz. Sportif başarıdan feragat etmeden, zararlarımızı aşağı çekeceğimizi ifade ettim. Geldiğimiz noktadan da çok memnunum. Galatasaray'ın zor günlerinde bir araya gelme hasleti gerçekleşmiş, Galatasaray Sportif AŞ'nin yüksek seviyedeki zararlarına dur denilmiştir. Kulübün sergilediği bu performansı basının mümkün olduğunca üst düzeyde vurgulaması da önemli. Bir cezaya muhatap olunmaması için bu konuda destek bekliyorum. Baba Gündüz'ün de dediği gibi, Galatasaray bir his takımıdır. Zor günlerde halatı hep birlikte çekeceğiz. Taraftarlarımız da gereken cevabı verdi. Artık herkes üzerine düşeni yapacaktır. Çok değerli sporcularımızın göstereceği performansın da etkili olacağını düşünüyorum."

"Burak için sezon başında teklif vardı, vermedik. Şimdi ise kendisi gitmek istedi"

Burak Yılmaz'ın Çin ekibi Beijing Guoan'a transferinin sorulması üzerine ise Özbek, "Burak için sezon başında teklif vardı, vermedik. Şimdi ise kendisi gitmek istedi. Bu nedenle mecbur verdik. Kendisi de üzülüyor ama artık gitti" yanıtını verdi.

Ayrıca, Galatasaray Mağazacılık AŞ Direktörü Ali Öğütücü, kampanyanın son durumuyla ilgili basın mensuplarına bilgi verdi. Öğütücü, GS Store mağazaları, internet kanalı, taraftar dernekleri, kişi ve kurumlar üzerinden yapılan satışlarla 465 bin satış rakamına ulaştıklarını ve talebin halen çok yüksek olduğunu anlattı.

Galatasaray'da bileklik satışları patlama yaptı

Galatasaray'ın ''Tek Bilek Tek Yürek'' sloganıyla satışa çıkardığı bileklikler 6 günde 465 bin adet satış rakamına ulaştı.

Galatasaray'ın 8 Şubat tarihinde tanıtımını yaptığı ''Tek Bilek Tek Yürek'' sloganlı bilekliklerin ilk satış rakamları açıklandı.

Kulübün resmi twitter hesabı aracılığıyla yapılan açıklamada 6 günde 465 bin adet bilekliğin satıldığı ifade edildi.

Sarı kırmızılı yönetimin kulübün içerisinde bulunduğu ekonomik sorunlar sonrası camiayı birleştirmek adına satışa çıkarılan bileklikler GS Store'larda 10 liraya alıcı buluyor.

https://twitter.com/GalatasaraySK/status/699182939473580033

AA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir