Görüş Bildir

Dursun Özbek: "CAS'a Götürmemize Gerek Kalmaz"

Anasayfa > Gündem

UEFA'ya yapılan savunmanın akabinde açıklamalarda bulunan Dursun Özbek, ceza almayacaklarına inandıklarını ifade etti

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek , UEFA'ya savunmasını sunduktan sonra umutlu açıklamalar yaptı.

Finansal Fair-Play kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle, Galatasaray'ın Avrupa kupalarından 1+1 yıl süreyle men edilmesi isteniyor.

İsviçre'nin Nyon kentinde UEFA yetkililerine savunmalarını sunan Galatasaray heyeti adına Başkan Dursun Özbek bir açıklama yaptı.

NTV Spor 'a konuşan Özbek, güzel bir toplantı gerçekleştirdiklerini ifade ederken 'Daha önceki toplantılarda anlattıklarımızı detaylandırarak son derece güzel bir savunma verdik. İyi bir netice almayı bekliyoruz. İki tarafın da birbirini anladığı bir toplantı oldu.' dedi.

İyi bir netice alacaklarına inandıklarını belirten Özbek, 'İki ayaklı bir aşama. Hakimler Kurulu'nun vereceği bir karar. Olumsuz bir durumda CAS'ta da durumu düzeltebiliriz. Ama bence gerek kalmaz.' şeklinde konuştu.

UEFA'nın kendileri için istediği cezanın ağır olduğunu vurgulayan Dursun Özbek, 'Muhtelif cezalar var. Biz burada onları da savunduk. UEFA'nın bize teklif ettiği ceza, cezaların en ağırı. Halbuki işin başında cezalardan en ağırını seçmenin yanlış olduğu görüşünü bildirdik kendilerine. Bunu da dikkate alacaklarına inanıyorum.' sözlerini kullandı.

Özbek, son olarak, ceza alma ihtimalleri üzerine düşünmediklerini ifade etti ve 'Daha cezayı almadık. Buraya gelme sebebim Galatasaray'ın ceza almamasına ikna için geldim. Şu an ceza yokken ceza varmış gibi davranmak uygun olmaz.' dedi.

Goal

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?