Durankaya'da 5 İlkokulun Bahçesine Oyun Parkı

-

Durankaya'da 5 İlkokulun Bahçesine Oyun Parkı

Durankaya'da 5 İlkokulun Bahçesine Oyun Parkı

Hakkari merkeze bağlı Durankaya Beldesi’nde, ’Durankaya çocukları mutlu’ projesi kapsamında, çocuklar oyun parklarıyla tanıştı. Beldedeki 5 ilköğretim okulunun bahçesine kurulan oyun parkları çocukları mutlu etti.

Hakkari’ye 20 kilometre uzaklıktaki, 4 bin nüfuslu Durankaya Beldesi’nde yaşayan çocuklar oyun parklarına kavuştu. Belediye’nin hazırlayıp Sosyal Destek Programı’na (SODESE) sunduğu ve 75 bin lira destek verilerek kabul edilen ’Durankaya çocukları mutlu’ projesi kapsamında Durankaya Beldesi’ndeki 5 ilköğretim okulu bahçesine kurulan oyun parklarında oyun oynayıp eğlenen öğrenciler, yetkililere teşekkür etti.

’Durankaya çocukları mutlu’ projesinin koordinatörü Yılmaz Kaya, beldedeki 5 ilköğretim okulunun bahçesine kurulan oyun parkları sayesinde çocukları mutlu ettikleri için kendilerinin de mutlu olduğunu söyledi. Kaya, “Durankaya Belediyesi olarak SODES Programı çerçevesinde hazırladığımız projemiz Kalkınma Bakanlığı tarafından kabul edildi. Sosyal ve kültürel bir etkinliğin olmadığı Beldeye ilk kez kurulan bu çocuk parkları sayesinde çocuklar ilk kez oyun parklarıyla tanışmış oldular” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Hakkarioyun
Görüş Bildir