Dünyayı Sarsan Skandalda İğrenç Türkiye Bağlantıları

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Dünyayı Sarsan Skandalda İğrenç Türkiye Bağlantıları

Dünyayı Sarsan Skandalda İğrenç Türkiye Bağlantıları

Dünya Hollanda’da ortaya çıkarılan pedofili skandalıyla çalkalanıyor. Hollanda Adalet Bakanlığı’nın iki numaralı isminin çok sayıda Türk çocuğa da tecavüz ettiği ileri sürülüyor. Hollandalı politikacıya çocukları, Türk polisinin bulup götürdüğü iddia ediliyor. Çiller Hükümeti’ne kadar uzanan olayın altında inanılmaz iddialar yer alıyor. Amerikan Temsilciler Meclisi’nin bir Türk’ü mağdur olarak dinlediği ve bir mektupla Başbakan Erdoğan’dan olayın aydınlatılması için yardım istediği bildirildi.

Hollanda, Avrupa ve Amerika basınında yer alan ve Hollandalı siyasetçinin yargı karşısına çıkartılması için kurulan sitede yayınlanan bilgilere göre; Hollanda’da 1998’de yapılan bir genelev baskını sonrasında, Hollanda’da siyasetçiler, bürokratlar gibi üst düzey meslek gruplarından kişilere değişik ülkelerden getirilen çocukların pazarlandığı ortaya çıktı. Ancak o dönem Hollanda Adalet Bakanlığı’nın dış ilişkileri bürosunun başında bulunan, daha sonra bakanlığın iki numaralı koltuğu olan Genel Sekreterliğe getirilen Joris Demmink tarafından engellendi.

Hollanda’da tutuklanan uyuşturucu kaçakçısı Hüseyin Baybaşin’in, bu ülkede ömür boyu hapse mahkum edildiği dava sırasında ortaya attığı “Beni Demmink yaktı. Tansu Çiller (dönemin başbakanı) ve Eminyet Genel Müdürü Mehmet Ağır, Demmink’in turist olarak gittiği İstanbul’da bir çocuğa tecavüz ederken görüntülerini çektirip Demmink’e beni mahkum ettirmesi için şantaj olarak kullandı” iddiası olayın Türkiye ayağının ortaya çıkmasını sağladı.

Baybaşin’in iddiasının peşine düşen Hollanda basını, Yalovalı bir gazetecinin de yardımıyla mağdur çocuklara ve iddiaların odağındaki bir polise ulaştı. Polis ve çocuklar iddiaları doğruladı.

Avrupa ve Amerika basınında da yaygın bir biçimde yer alan haberlere ve görüntülü ifadelerde yer iddialara göre; Demmink, 1995-2002 yılları arasında, defalarca Türkiye’ye geldi. Demmink, 1995’te İstanbul’a turist olarak, 1996’da da Antalya’a resmi görevli olarak geldi. Demmink, bu tarihlerden sonra Türkiye’ye gelmeyi sürdürdü.

Demmink, İstanbul’da kendisine koruma olarak verilen polis memuru Mustafa Korkmaz’dan kendisine küçük yaşta çocuk bulmasını istedi. Korkmaz ve arkadaşları da İstanbul’da Sulukule’den ve Sur çevresinde sokakta yaşayan, biri 9, diğeri 12 yaşında iki çocuk bulup getirdi. Demmink, çocuklardan 12 yaşında olan, hırsızlıktan sabıkalı Mustafa A.’yı seçti. Demmink, iş vaadinde bulunduğu çocuğa Ak....n Oteli’ndeki odasında iki kez tecavüz etti. Çocuğa para veren Demmink ertesi gün de tecavüzü sürdürdü.

Korkmaz, bir başka seferinde, yine aynı yerden Osman adında 14 yaşında bir başka çocuğu getirdi. Demmink, çocuğu ikna etmeye çalıştı. Ancak ürken çocuk kaçmaya kalkışınca otel odasına kilitleyerek tecavüz etti.

Demmink’in, Bodrum’da, Yasin adlı küçük bir çocuğa defalarca tecavüz ettiği belirtilirken, çocukların üçü de hem dilekçeleri hem de görüntülü ifadeleriyle Demmink’ten şikayetçi oldu. Polis memuru Korkmaz da Demmink’in çocuk bulmasını istediğini, kendisinin arkadaşlarıyla birlikte Sulukule çevresinden kimsesiz çocukları bulup götürdüğünü doğruladı.

Demmink, batıda kıyamet koparan iddialar üzerine 1987’den sonra Türkiye’ye hiç gitmediğini iddia ederek, pedofili rezaletini yalanlarken, dönemin İstanbul Emniyet Müdürü Necdet Menzir, Demmink’in o tarihlerde birkaç defa İstanbul’a geldiğini doğruladı.

Hollanda Parlementosu, iddialar üzerine olaya el koyarken, savcılık, kısa bir süre önce emekli olan Joris Demmink hakkında soruşturma başlattı. Ancak Hollanda savcılık, delillerin yetersiz olduğunu iddia ediyor; tecavüze uğrayan Türk çocukların ve polis memurunun ifadelerinin geçerli sayılabilmesi için, Hollanda’ya gelip resmi ifade vermesini istiyor.

Olaya ABD Parlementosu da el koydu. ABD Temsilciler Meclisi’nde oluşturulan Helsinki Komisyonu, tecavüze uğrayan ve komisyon tarafından ismi gizli tutulan bir başka Türk’ü dinledi. CBN News’ın haberine göre; Hollanda’ya iş bulmak için giden 14 yaşındaki çocuğun, Demmink’in kendini Den Haag’daki evine götürdüğünü ve burada zorla tecavüz ettiğini söyledi.

Hollanda'yı Türk mağdurların ve polisin ifadesinin geçerli sayılmamasının uluslararası anlaşmalara aykırı olduğu konusunda uyaran komisyonun dinlediği tanıkların ardından ABD Temsilciler Meclisi üyesi Ted Poe’nun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a bir mektup yazarak, konunun aydınlığa kavuşturulması için işbirliği önerdi ve yardım istedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriAntalyaBaşbakanBodrumİstanbulPolisRecep Tayyip ErdoğanTansu ÇillerTecavüzUyuşturucu
Görüş Bildir