Dünyaya Yön Verecekken Iskalayan Atanamamış Aristo'lardan 11 Ufuk Yakıcı Tespit

-
Abone ol

Bazı fikirler dünyaya yön verirken bunların dışında kalan bir çok fikir her yıl uzay boşluğunda kaybolup gitmektedir. Tüm bunların dışında kalan ve dünyaya yön vermeyi kazara ıskalayan fikirlerden 11 tanesini sizler için seçtik!

1. Madem fakirlik var bu arabalara kim biniyor?

Ufuk yakan ilk tespitimiz ekonomi alanında. Bu tespitte Atanamamış Aristo ülkede fakirlik varsa sokaklardaki lüks arabalara kimlerin bindiğini sorarak Adam Smith'ten bu yana çalışılan her fikri çürütmektedir. Bilmediğiyse sokakta gördüğü arabaların toplumun çok küçük bir kısmını temsil ettiği ve esas yoksul kısmın sokağa bile çıkamadığıdır.

2. Aslında herkes bir lira verse...

Kontrolsüz matematik matematik değildir ve her hesap gerçeği yansıtmayabilir. Herkes bir lira verse ortalama 80 milyon lira birikeceği ve bu parayla birçok sorunun çözülebileceğini savlayan Atanamamış Aristo'nun atanmış olanları yüzyıllar önce "vergi" kavramını icat etmişlerdir ve herkes bir lira vermesine rağmen çoğu sorun çözülememiştir.

3. Eğer evrim gerçekse şimdiki maymunlar neden insan olmuyor?

Binlerce yıllık evrimin işleyişini bir insan ömründe ölçmeye çalışan Atanamamış Aristo bu tespitiyle bilimin tüm bildiklerini yerle bir etmiştir. En azından öyle olduğunu düşünmektedir ve bilir ki düşünüyordur, öyleyse vardır.

4. Neden para basıp borçlarımızı ödemiyoruz?

Atanamamış Aristo bu tespitiyle sistemin en büyük açığını bulduğunu düşünse de para basıp borç ödemeyi geçmişte deneyenler olmuş, bu fikir düşünüldüğü gibi olumlu sonuçlar vermemiştir. Para basarak ekonomi sorunlar çözülmeye çalışıldığında aşırı enflasyonu ülke ekonomisine konuk edebilir ve mevcut sorunu daha da büyütebilirsiniz.

5. Uçakları neden kara kutu malzemesinden yapmıyorlar?

Bir uçak parçalansa bile içerisinden sağlam olarak kara kutunun çıkıyor olması Atanamamış Aristo'yu heyecanlandırır ve yanındaki diğer Atanamamış Aristo'yu dürterek bu tespiti yapar. Havacılık endüstrisi bunu düşünememiş ve bu gaflet ve delalet içerisinde yoluna devam etmektedir. Ya da uçak kazalarında insanları öldüren şeyin uçak malzemesinin kalitesiyle ilgili olmadığını biliyor olabilirler.

6. Yanardağların içini neden betonla doldurmuyorlar?

Yeni şehirleşen parsellerde oturan Atanamayan Aristo inşaat sektöründe aradığı kariyeri bulamayınca bu becerilerini insanlık için kullanmaya karar verir ve yanardağlara en büyük çözümü sunar. Mantıksız değildir, eğer yanardağ magmaya dek betonla doldurulabiliyorsa neden olmasın?

7. Su her şeyi ıslatıyorsa suyu ne ıslatıyor?

Atanamamış Aristo'nun en önemli özelliklerinden biri bilimin cevabını bulamadığı şeyler olduğunu düşünmesi ve bilimi tufaya düşürme hedefiyle yaşamasıdır. Su onun için bir maddedir ve moleküler bileşimleri yoktur, olsa bile bu gerçeği de çürütmenin yollarını bulacaktır.

8. Tüm Çinliler aynı anda zıplarsa deprem olur.

Herkesi koordine edebilme tutkusu Atanamamış Aristo'nun gönlünü fetheden en büyük tutkudur. Herkesin bir lira vermesini arzular ve herkesi aynı anda zıplatmaya çalışır. Bu olayın mümkünlüğü üzerinde tartışmadan önce tüm Çinlileri aynı anda zıplamak için nasıl koordine edeceğini kendisine soralım fakat Atanamayan Aristo'nun özel gücünün her soruya bir yanıtı verebilmek olduğunu da unutmayalım.

9. Asansör düşerken zıplamak hayat kurtarır.

Asansör düşerken asansörün dışındaysanız tabii ki hayatınız kurtulacaktır, hatta zıplamasanız bile hayatınız olduğu gibi devam edecektir. Atanamamış Aristo'nun bu teorisi sizin asansörün içindeyken asansörle aynı hızla indiğinizi gözardı eder. Siz siz olun, eğer bacaklarınızı o günden sonra da kullanmak istiyorsanız düşen bir asansörde zıplamayın. Alacağınız hasarı azaltmak için yüzey alanınızı arttırın, mümkünse yere uzanın.

10. Aslında dünyayı yöneten 7/12/13 aile var

Yanlışlanamayan fikirler Atanamamış Aristo'nun göz bebekleridir ve Amerikan arşivlerine kimlerin hangi sırayla ve şartla erişebileceğini bile sadece o bilir. Tespit edilemeyen kaynağına göre dünyayı yöneten 7, kimi zaman 12 ve yer yer 13 aile vardır. Sayıları değişmektedir, bizim bilmediğimiz bir borsa sistemi olabilir. Sonuçta hiçbirimiz bilmiyoruz.

11. Eğer dünya yuvarlaksa denizler niye dökülmüyor?

Atanamamış Aristo'nun dünya tasvirine göre dünya eğer düzse bizim alt tarafımızda kalan denizler dökülmekte, eğer dökülmüyorsa dünyanın yuvarlaklığına halel gelmektedir. O yerçekiminin cazibesine kapılmaz, dünyadaki diğer varlıkların kapılmasına da izin vermez.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kurumi-kumamakura

5. için eğer uçağı o malzemeden yapsalar uçak uçamayacak kadar ağır olurdu

necefli-masrapa

vallaha mı?

kurumi-kumamakura

hee vallaha

necefli-masrapa

yooooook artık,inaaaaaannnnnnmıyoruuuuuuuum sana,ciddi olamazsın,oldu olacak uçağa paraşüt takalım tehlike anında açarız,yumuşakca konarız yere

kurumi-kumamakura

bu yorumları hemen buluyor musunuz yoksa ilk yorumu yazarken bunu yazmayı çoktan planlamış mıydınız

necefli-masrapa

sen profil ismini çok aradın mı peki?Anime dicem de değil gibi böyle ÇİZGİ FİLM karakterlerini profil resmi yapmakla olmuyor bu işler :)

kurumi-kumamakura

anime zaten japon çizgifilmidir büyük harfle belirtip buna kızıcağımı düşünmenize gerek yok. hayır çok aramadım anime izleyicisiyim ve bu da sevdiğim animelerden biri. başka konuyla alakasız sorunuz var mı ?

necefli-masrapa

elbette var insanım nihayet,Kurumi Kamamakura kimdir?neden seviyorsun onu?

enk-capital

Öleceksek niye yaşıyoz? Yaşamakta neden bu kadar diretiyoz? İnsandan başka intihar eden canlı var mı? Yoksa neden yok? Dünyayı bi kara delik yutacak olsa neler yaşardık? Bu bi anda mı gerçekleşirdi yoksa yavaş bi süreç mi izlenirdi? Kötü ve iyi nasıl ayırt edilir? Bazılarının kötü kabul ettiği şeyler başkalarına göre neden iyi kabul ediliyor? Toplumların iyi-kötü algıları hızla değişirken, bugün suç kabul edilen şeyler ileride cezalandırılmaya gerek görülmeyen sıradan davranışlar haline gelebilir mi?... Bunlar aklımdaki soruların bi kısmı. Benzetme yapacak olursam, beynimde dalgalanan okyanustaki bi damla... Ufuk açtı mı kapattı mı bilemem. Cevaplarsa daha çok yeni sorular sormama sebep oluyo.

will-graham

Tek tek sorulara cevap vermek isterdim ama biraz üşendim. Dünya yuvarlaksa neden üzerinde su uzay boşluğuna dökülmüyor sorusunun en basit cevabı YER ÇEKİMİ kardeşim der giderim.

nur-y

#2 hala bunu düşünüyorum mantıklı aslında

logicaldoor

2016 yılı Merkezi Bütçe Kanununa göre, Devletin 2016 yılı toplam gelirinin 581.927.000.000 TL olması öngörüldü. Bölelim 365'e; Günlük 1.594.320.547,95 TL ediyor. Yani bu rakamın yanında 80 milyon gerçekten çerez parası gibi kalır. Hal böyleyken hangi sorun çözüldü ki 80 milyonumuz olunca sorunlar çözülsün? Ha, o parayı bu savı destekleyene verirsen onun sorunları çözülür muhtemelen...

iceicebaby

fark ettim ki etrafımda çok atanamayan aristo varmış ben gidiyorum.

Görüş Bildir