Dünyanın Kara Kutusu – ABD İnterneti Kontrol Altına Alıyor

Dünyanın Kara Kutusu – ABD İnterneti Kontrol Altına Alıyor

Dünyanın Kara Kutusu – ABD İnterneti Kontrol Altına Alıyor

ABD’nin Utah eyaletinde bir çölün derinliklerinde oldukça hummalı bir inşa faaliyeti sürüyor. Binlerce işçiyi ve beraberinde yüzlerce teknisyeni bu ıssız çölün ortasına taşıyan şey yeni bir proje…
Aynı zamanda geleceğin dünya iletişimine hâkim olma gücü…
Utah Çölü’nün derinliklerinde yer alan Bluffdale kasabası modern dünyadan kaçarak kendi dinlerini ve hayat tarzlarını sürdüren Mormonlar’ın hayat alanıydı bugüne kadar.
Yaptıkları iş hakkında konuşmaları yasak olan bu yeni sakinlerin aslında ne gibi bir projenin parçası olduğunu yerli komşuları başlangıçta anlamıyorlardı. Ancak proje gelişip tamamlanma aşamasına yaklaştıkça gerçekler de yavaş yavaş su yüzüne çıkmaya başladı.
Uzun süre gizlenen gerçek şu: Mormonlar’ın dünyanın geri kalanından kaçmak için sığındıkları bu ıssız bölge artık tüm dünyanın izleneceği, dünyadaki tüm elektronik iletişimin takip edilerek deşifre edileceği bir yer olacak.
Bu proje kapsamında devlet tarafından yaptırılan yeni dev tesis ise tıpkı Mormonlar’ın tapınakları gibi yepyeni bir tapınak olacak. Yani karmaşık ve en gelişmiş teknolojiyle donanacak olan yapı, seküler teknoloji dünyasının yeni ve gizli tapınağı olacak. Bu tapınakta en gelişmiş sunucular, bilgisayarlar, en karmaşık yazılımlar ve en donanımlı istihbarat uzanmaları yer alacak.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik Devletleri
Görüş Bildir