Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyanın En Zengin 10 Kralı

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Dünyanın En Zengin 10 Kralı

Amerikan Forbes dergisi dünyanın en zengin on kralının listesini açıkadı. Listenin tek kadını Kraliçe Elizabeth 11’inci sıraya gerilemiş durumda ve 600 milyon dolarlık servetiyle klasmanın liderinden 36 kat daha küçük bir servete sahip. Güneydoğu Asya’da Borneo adasında yer alan ve tek komşusu Malezya olan Bruney’in sultanı Hassanal Bolkiah 22 milyar doları aşan bir servete sahip.

Bruney’in sultanı Hassanal Bolkiah 22 milyar doları aşan bir servete sahip.

Birleşik Arap Emirlikleri şeyhi Halife Bin Zayed El Nahyan listede ikinci sırada yer alıyor. Petrol gelirlerinin yüzde 90’ından fazlasını elinde tutan kral 21 milyar dolarlık bir servete sahip.

Üvey kardeşi Fahd’ın ölümünün arkasından tahta yerleşen Abdullah Bin Abdül Aziz, Suudi Arabistan kralı. Serveti ise 19 milyar dolar.

Dubai şeyhi Raşid el Maktum 16 milyar dolarlık serevti ile dördüncü sırada bulunuyor

Tayland kralı Bhumibol Adulyadej Rama, hanedanı adına 1946’dan beri tahtta bulunuyor. Bu aynı zamanda en uzun tahtta kalma süresi. Bhumibol Adulyadej 5 milyar dolarlık bir servete sahip.

Liechtenstein Prensi İkinci Hans Adam 62 yaşında ve Kraliyet Ailesi’ne ait bir çok taşınmaz malın yanı sıra ünlü resim koleksiyonu ile biliniyor. Serveti ise yaklaşık 4,5 milyar doları buluyor.

Fas kralı VI. Muhammed 2 milyar dolarlık serveti ile listede 7’nci sırada bulunuyor

Monaco Prensi İkinci Albert 49 yaşında. Genç kralın serveti yaklaşık 1,2 milyar dolar.

Katar Emiri Şeyh Hamd Bin Halife Al Sani 1995’ten beri Katar emiri. Yaklaşık serveti ise 1 milyar dolar

IV. Ağa Han, asıl adı Kerim el-Hüseyin Şah, Kerim Ağa Han olarak da biliniyor. Serveti 800 milyon dolar.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Başlıklar

Birleşik Arap EmirlikleriDubaiKatarSuudi Arabistanmonaco
Görüş Bildir