Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyanın En Tehlikeli ve Ölüme En Yakın Yarışı "Isle of Man TT"

64PAYLAŞIM

Dünyanın En Tehlikeli ve Ölüme En Yakın Yarışı "Isle of Man TT"

Dünyanın en cesur motosikletçilerinin katılmaya cesaret edebildiği TT yarışları her sene iki hafta boyunca, iç işlerinde serbest dış işlerinde Birleşik Krallığa bağlı özerk bir bölge olan Isle of Man adasında düzenleniyor. Festival döneminde, en iyi yol yarışçıları 60 kilometrelik efsanevi TT parkurunu en iyi zamanlama ile bitirmeye çalışıyor.

Açılımı “Tourist Trophy” olan TT ‘nin bu adı almasında en önemli etken yarışçıların ada dışarısından adaya gelmeleri.

Adada 1904 ‘te Gordon Bennet ‘in araç testi için çıkarılan yol kapama yasasından sonra Britanya ‘da ki organizatörler motosiklet yarışlarını yasal açıdan daha rahat olan bu adaya taşırlar ve 1907 ‘de TT doğar. Isle Of Man yarışları 1907 yılından bu yana her yılın 2 haftası dünyanın gözlerini çevirdiği bir yarış olmuş. Pist yerine trafiğe kapatılmış ada yollarında yapılan yarışta pilotlar gerçekten limitleri zorluyorlar ve bu zamana kadar bir çok cesur yarışçının bu yarışlarda yaptıkları kazalar sonucu yaşamlarını kaybettikleri biliniyor.

Bu yarış sırasında her şeye hazırlıklı olmalısınız.

Hiçbir güvenlik önleminin olmadığı bu yarışlar pilotlar için olduğu kadar yarışı izleyen seyirciler içinde büyük tehlike oluşturuyor.

Hiçbir bariyer ve şeritlerin bulunmadığı bu yarışlar dünyanın en tehlikeli motor sporlarından biri olarak kabul edilir.

Ölüme sırtını dayamak bu olsa gerek...

Tamamen doğa ananın insiyatifindesiniz

Merak edenler için..

2011 yılında bu yarışları konu alan bir sinema filmi beyaz perde de gösterime girdi. İşin güzel tarafı bu filmin baş rolünde "Isle Of Man TT" yarışlarının en başarılı ve ünlü yarışçılarından biri olan Guy Martin oynuyor. Oldukça tatminkar bir imdb puanına sahip olan bu filmi izlemenizi öneriyorum.

BONUS

Bonus olarak bu muhteşem yarışın nefesinizi kesecek videosu. Gerçekten izlerken avuçlarınız terleyecek...

BONUS 2

Tehlikeli anlar ve kazaların yer aldığı harika bir kokteyl..

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
uurless

video 1.14'üncü saniye :/ oouuvvv shit

Görüş Bildir