Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyanın En Tehlikeli Ölüm Kampından Kaçabilecek misin?

3.6bPAYLAŞIM

Sene 2317.

İnsanlık, var olduğu günden beri belki de en zor, en acılı zamanlarını geçiriyor.

Dünyamız, dünya dışı zeki varlıklar tarafından istila edilmiş ve pek çok insan ya ölmüş ya da kurulan ölüm kamplarında ölmeyi bekliyor.

Ve sen de onlardan birisin.

Ya önüne konulan engelleri aşar, sorulara doğru cevap verir ve bu ölüm kampından kurtulursun ya da ölümün soğuk kucağında bulursun kendini.

Haydi teste!

Kapıyı açtın, tam çıkacakken bir görevli seni gördü ve durdurdu. Sorgu odasına alındın ve sana fizik, matematik ve psikoloji temelli sorular yöneltmeye başladılar! Şunu unutma ki, buradan çıkabilmenin tek yolu var: Tüm soruları doğru bilmek!

Hazırım, başlayalım!

1. Kampta bulunan sorgu yargıçlarının ilk sorusu şu: Her şeyin anlamdan ve değerden yoksun olduğunu savunan felsefi görüş hangisidir?

2. Dünyadaki felsefi görüşlere hakimsin! Peki, ya insan zihnine hakim misin? Söyle öyleyse, bilişsel psikoloji hangisi üzerine yoğunlaşmıştır?

3. Zihinsel anlamda oldukça beceriklisin, peki matematiksel anlamda ne denli donanımlısın? Şu şekle hangisi daha çok benziyor?

4. Ölüm kampı burası, unutma! Sadece bir tek kibritiniz var, içinde bir gaz lambası, bir gaz sobası, ve bir de mum bulunan karanlık ve soğuk bir odaya girdiniz. Önce hangisini yakarsınız?

5. Matematiksel zekanı ispat etmeden hiçbir yere gidemezsin! Seri aşağıdaki sayılardan hangisi ile devam etmeli?

6. Elimizde bir fincan sütümüz ve bir fincan da kahvemiz var. Bir kaşık sütten alıyoruz ve kahve fincanına döküyoruz. İyice karıştırıp oradan da bir kaşık alıyoruz ve süte döküyoruz. Soru şu: Kahvedeki süt mü yoksa sütteki kahve mi daha fazla?

7. Görsel anlamda yetilerin kuvvetli midir? Peki, burada hangi sayıyı gördüğünü sorsak?

8. Dünyayı istila eden varlıklar, sana geldikleri gezegenin fotoğrafını gösterdiler. Hangi gezegen bu?

Neptün
Uranüs
Satürn

9. Dünyadaki diğer insanlardan çok daha zeki ve donanımlı olduğunu kanıtlamalısın! Bu skalada kaç farklı renk sayabiliyorsun?

10. Zihinsel anlamda düşünce yetini ispatla, haydi! ?? işareti olan yere hangisi gelmeli?

80
98
112
120

11. Son soru! Bilirsen eğer bu cehennemden salıverilmene izin verecekler!

16 Temmuz
14 Ağustos
17 Ağustos
16 Mayıs
17 Haziran
19 Mayıs

Daha ilk soruydu halbuki :(

Daha ilk sorudan yakalandın, nasıl olduysa artık... Dikkatsizliğine denk geldiğimizi düşünüyoruz, normalde böyle şeyler yaşamazdın çünkü. Neyse problem yok, zihnini biraz dinlendirdikten sonra tekrar çöz bakalım testi!

Aklın karışık zira!

Aklın, beynin falan mı karıştı, ne oldu böyle? Zihninin odağını tam manasıyla teste çeviremedin öyle sanıyoruz ki. Fakat sorun yok, hepimizin başındaki sıradan bir beladır bu, odaklanamamak. Birkaç saniye dinlendir zihnini ve baştan çöz testimizi!

Anlık bir zihinsel kayma yaşadın galiba!

Aslında ilk iki sorudan sonra, buradan hemencecik kaçacaksın gibi bir izlenim vermiştin fakat olmadı. Zihinsel anlamda odaklanarak başlamış, dikkatini toplamıştın fakat anlık bir zihinsel kayıp, yanlış cevaplamana sebep oldu. Olsun, haydi bir daha!

Aklın mı karıştı sanki?

Psikoloji temelli sorulara cevap vermek, zihninle tam manasıyla barış içinde olmanı gerektirir. Fakat sanki sen birazcık kendinle ve zihninle savaş içerisindesin. Hiçkimse, zihniyle kavga içinde olmaktan bir fayda görmemiştir. Sen de görmeyeceksin. Zihninle bir bütün ol ve tekrar dene. Haydi!

Yapma bunu!

Rahat bırak zihnini artık, bırak ki o da çıkan tüm zorluklar karşısında düşünebilme yetisini kullanıp, seni doğruya yöneltebilsin! Haydi!

Aklın şiddetle dolmuş!

İşler birazcık kızışmaya başlayınca, zihnini kolaylıktan zorluk seviyesine çekmekte birazcık zorlandın gibi sanki. Anlık kaymalar olabilir, çok da takılmamak lazım. Baştan çözelim, haydi!

Anlık bilinç kayması yaşadın!

Bilinç, insanoğlunun hükmetmekte en çok zorlandığı bilişsel kavramlardan birisidir. Kontrol altına alması, yaşamın doğru tarafına kanalize etmesi pek zordur. Bu nedenle pes etme, tekrar dene! Kaçalım şu lanet yerden!

Zihninin içinde izleniyorsun!

Sana bu aşamada sordukları bu sorularla, zihninin derinlerine ne kadar inebildiğini, ne denli sınır tanımaz düşünebildiğini görmek istediler fakat sen maalesef başarısız oldun! Neyse, haydi bir daha!

Dikkatin yerinde mi?

Gayet iyi gidiyordun fakat zihninle olan savaşın sana birazcık pahalıya mal oldu ve yanlışa yöneldin! Olsun, haydi bir kez daha!

Ha gayret, hadi!

Neredeyse son soruya gelmiştin fakat anlık bir hata yüzünden en başa dönmekle mükellefsin! Haydi bakalım!

Son bir adım kalmıştı :(

Yazacak çok fazla şey yok. Zaten sona geldin ve bir şeyler söyleyerek aklını karıştırmayalım hiç. Son bir adım, haydi!

Zihin sarayında gezinen bir delisin!

İşte zihnini sadece rakamsal verilerle sınırlandırmayıp, zekâsını her açıdan sonuna kadar kullanan bir beyin! Ve bu cehennemden de zekâ dolup taşan aklın ile özgürlüğüne kanat çırptın!  En önemli özelliğin sahip olduğun bu zekayı sorunlar üzerinde soğukkanlılıkla etkili bir şekilde kullanabilmen. Bir olay esnasında olabilecek şeyleri zihninin derinliklerine inip, en ince detayına kadar görebiliyor, hatta bazen önceden bile hissedebiliyorsun. Bu kadar ayrıntıcı bir zihin ve yüksek algı ile hassas yapın bir araya gelince seni hiç bir zorluk, hiçbir kilit ya da parmaklık engelleyemez, engelleyemedi de! Sorulan sorulara verdiğin akılcı ve pratik cevaplarla herkesi fazlasıyla etkiledin ve zihinlerine girerek, onları resmen manipüle ettin.

Onedio Testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emriye-coskunsu

zihin sarayinda gezinen delisin dedi bana 😎😎

furkan-tavsancioglu

Başlık ve bağlam çok güzel içerik b*ktan. Aynı pop müzik tadı vermeye başladı testler. Müzik farklı sözler aynı (Gerçi poplarda artık müzik de aynı). Eskiden böyle roman gibi testler olurdu onlar iyiydi.

tc-nehir-nil-temurhan

kızı tavla falan alndkasasdadmldaş aynen eğlenceliydi

skyx

gezegen sorusu çok kolaydı diğer soruların yanında sanki sıkılıp soru bulunmamış gibiydi.

bilgin-buyruk

kahve süt sorusuna eşit olamaz diyen beyinsizler iyi okuyun. fincanlarda 90 gr süt 90 gr kahve olduğunu düşünelim. 10 gram sütü kahveye döktüğümüzde kahve fincanında 100 gr (90 gram kahve 10 gram sütümüz) olur ve karışımın yüzde 10 u süttür kısacası. 80 gr kalan süt fincanımıza geri 10 gr karışımdan attığımızda 9 gr kahveyle 1 gr sütümüz geri döner ve süt fincanında 81 gr süt 9 gr kahve olur. 90 gr kalan kahve fincanında ise 9 gr sütümüz ve 81 gr kahvemiz kalmıştır.

yildiz-hilal-gungunes

abi sen ne yaptın ya,kafam çorbaya döndü resmen?!!?

bates34

Son soru cevabı için aşağı bakanlar 16 Temmuz, tek tek denedim ecdadıma geçti test resmen

Görüş Bildir