Dünyanın En Karanlık İşkencelerinin Uygulandığı Ünlü Hapishaneden Kaçabilecek misin?

2.6bPAYLAŞIM

Günümüzden tam 47 yıl sonrasında, 2063 yılının bir Kasım ayındasın. Dev okyanusun ortasında, ülkenin en batısında bulunan Heathrow Hapishanesi'nde, bulunduğun hücrenin insanın içine işleyen soğuğu, dışarıdaki korkunç yağmur ve fırtına ile birlik olmuş; ruhunu tir tir titretmektedir. Tam 2 aydır ince ince tasarladığın planını uygulayacağın gece gelmiş çatmıştır, artık her şeyin başlaması için tek yapman gereken planı beraber yaptığın, tam çaprazındaki hücrede sana bakan adama işareti vermektir...

Nasıl, hayali güzel, değil mi? Ancak tam o ana, henüz 2 ay daha var. Öncesinde belki de en önemli seçimi yapıp, kimi yanına alacağını çözmen gerek. Unutma; başaracağından bir an bile emin olursan, çoktan kaybettin demektir.

Şimdi... Tek başına hapishaneden kaçma ihtimalin yok. Senle kafa kafaya verecek birilerini bulman lazım, ancak şunu unutma: Hapishaneden kaçacak bir kişinin planını ispiyonlayan kişi hapishaneden kurtulur, ifşa olan kişinin ise ölene kadar her gün bir organı koparılır. 

Planına destek olabilecek 4 kişi var, hazırsan ilkiyle başla!

İlk mahkumu tanı

İlk mahkum ile ilgili bilgiler hemen aşağıda, bu bilgilere göre ne yapacaksın?

Planı onunla yapmaya karar ver, detayları anlat
Şimdilik anlatma ve başka bir mahkumu tanı

SS: Asıl adı Sylvester Stallone. 17 yıldır hücrede, 2 yıl sonra tahliye olacak. Gardiyanlarla arası en bozuk olan mahkumlardan, sağlam gezdiği tek gün bile yok. Suratında hep soğuk bir ifade takılı. Geceleri bağıra çağıra gardiyanlara küfür ettiğini, sonrasında da saatlerce hücresinde dayak yediğini duyuyor ve manzarayı gözünün önünde canlandırabiliyorsun.

İkinci mahkum ile ilgili bilgiler aşağıda, bu bilgilere göre ne yapacaksın?

Planı onunla yapmaya karar ver, detayları anlat
Şimdilik anlatma ve başka bir mahkumu tanı

JS: Asıl adı Jason Statham. 13 yıldır hücrede, 4 yılı daha var. Dışarıda bekleyeni yok, kendini kitaplara vermiş. Daha önceden koyu bir ateistken kendini dine adamış, geceleri hücresindeki minik demir parmaklıkların ardından sana doğru “Dua et, Tanrı hepimizi duyuyor” anlamında işaretler yapıyor.

Üçüncü mahkum ile ilgili bilgiler aşağıda, bu bilgilere göre ne yapacaksın?

Planı onunla yapmaya karar ver, detayları anlat
Şimdilik anlatma ve başka bir mahkumu tanı

BW: Asıl adı Bruce Willis. 16 yıllık cezasının 8 yılı kalmış durumda. Sürekli büyük bir haksızlığa uğradığını, kendisine iftira atıldığını, hiçbir şey yapmadığını, kimseyi incitmediğini ve incitemeyeceğini söylüyor. Psikolojisi en çok bozulmuş mahkum, sürekli ağladığını duyuyorsun. İntihar etmekten de korktuğunu ve ölmek istemediğini söylüyor; dışarıda bebekliğinden beri hiç görmediği, Kasım sonu 9 yaşına girecek bir kızı var.

Artık son mahkuma geldik, aşağıdaki bilgileri de oku ve testin içerisinde bir yere gizlenmiş olan ipucunu çözüp doğru mahkumu seç!

Planı onunla yapmaya karar ver, detayları anlat
Planı yapmak için diğer üç kişiden birini seç

MG: Asıl adı Mel Gibson. 45 yıldır burada mahkum, ömür boyu çıkamayacak. Daha önce defalarca kez kaçma girişiminde bulunmuş, ancak her seferinde yakalanmış. Fazla zeki bir adam olduğu söylenemez, ancak kuvveti oldukça yerinde. Hapishane ile ilgili çoğu detayı biliyor. Öfke kontrol problemleri var, birdenbire kendini kaybedebiliyor. Geceleri yüksek sesle size yönelik “İçinizde bir tane bile erkek olsaydı, buradan çoktan kaçmıştık! Küçük, işe yaramaz bir korkak sürüsüsünüz! Elimde olsa hepinizi katlederdim, korkaklar!” diye bağırdığını, gardiyanlar tarafından dövüle dövüle susturulduğunu duyuyorsun.

Kime güvenmeye karar vereceksin?

SS: Sylvester Stallone
JS: Jason Statham
BW: Bruce Willis

SS ile devam etmeye karar verdin, planınıza göre biriniz nöbet geçiriyormuş gibi yapıp gardiyanların dikkatini çekecek. Revire götürmek için yanlarına geldiğinde o karmaşada el çabukluğuyla anahtarları alacak ve diğer kişinin hücresinin önünden geçerken çaktırmadan fırlatacak. Hanginiz bu işi yapsın?

Sen yap
SS yapsın

Yakalandın!

Nöbet geçiriyormuş gibi yapıp gardiyanların ilgisini çekmeyi başardın; ancak anahtarları aldıktan sonra fırlatırken gardiyanlar durumu fark etti. Olayı anladıklarında seni günlerce, ölene kadar acımasızca işkence edileceğin özel hücreye doğru götürdüler. Maalesef başaramadın!

İnanılmaz zekice bir planın kurbanı oldun!

SS, seni üstün zekasıyla çok fena oyuna getirdi. Gardiyanlarla iş birliği yapıp seni ispiyonlamıştı, ancak cezalandırılabilmen için olayın kanıtlanması gerekiyordu. Bu nedenle planı sonuna kadar, gardiyanlarla iş birliği içerisinde uyguladı. Anahtarları almasına izin verilecekti, fırlattıktan sonra da fark edilmemiş gibi gardiyanlarla yola devam edecekti. Köşeyi döndükten sonra gardiyanlar onu orada bırakıp hemen geri dönerek seni anahtarlarla kapıyı açmaya çalışırken bulacaktı, buldular da.

Asıl plansa sonra başlamıştı, onlar seni işkence için özel hücreye götürürken aslında ikinci gardiyanın da anahtarlarını alan SS, asıl planı yaptığı arkadaşını hücreden çıkararak muhteşem bir kaçış planı yaptı ve hapishaneden kurtuldu! Olan da sana oldu...

Yanlış adama güvendin!

BW, seni üstün zekasıyla çok fena oyuna getirdi. Gardiyanlarla iş birliği yapıp seni ispiyonlamıştı, ancak cezalandırılabilmen için olayın kanıtlanması gerekiyordu. Bu nedenle planı sonuna kadar, gardiyanlarla iş birliği içerisinde uyguladı. Anahtarları almasına izin verilecekti, fırlattıktan sonra da fark edilmemiş gibi gardiyanlarla yola devam edecekti. Köşeyi döndükten sonra gardiyanlar onu orada bırakıp hemen geri dönerek seni anahtarlarla kapıyı açmaya çalışırken bulacaktı, buldular da.

Asıl plansa sonra başlamıştı, onlar seni işkence için özel hücreye götürürken aslında ikinci gardiyanın da anahtarlarını alan BW, asıl planı yaptığı arkadaşını hücreden çıkararak muhteşem bir kaçış planı yaptı ve hapishaneden kurtuldu! Olan da sana oldu, sorudaki ipuçlarını göremeyip yanlış adama güvenmeyi seçtin...

Çok yanlış bir adama güvendin!

MG, belki de güvenilebilecek son kişiydi. Defalarca kaçma denemesi yapmış, her seferinde tüm hapishaneyi bilmesine rağmen kurtulamamıştı. Buradan tek çıkış yolunun kaçmaya çalışacak birini ispiyonlamak olduğunu o da biliyordu, bu yüzden her gece korkak olduğunuzu söyleyip içinizden birini gaza getirmeye ve onunla iş birliği içerisine sokmaya çalışıyordu.

Sen de bu tuzağa düştün ve onunla plan yaptın, ancak o seni çoktan ispiyonlamıştı. O gece planı uygulamaya henüz başlamışken hemen gardiyanlar tarafından kıskıvrak yakalandın ve işkence hücresine götürüldün, MG ise serbest bırakıldı ve hayatına döndü. İpuçlarını göremeyip yanlış adama güvendin...

JS ile planını kurgulamaya başladın. Plana göre biriniz nöbet geçiriyormuş gibi yapıp gardiyanların hücreye girmesini sağlayacak, revire götürülürken de gardiyanların anahtarlarını hızlı bir şekilde yürütüp çaktırmadan diğerinin hücresine doğru yollayacaktır. Hanginiz bu görevi yapsın?

Sen yap
JS yapsın

Başaramadın!

Nöbet geçirme görevini kendin üstlendin; ancak anahtarları almaya çalışırken yakalanarak planını açık ettin ve işkence hücresine götürülmek üzere yola koyuldun. Bundan sonra senin için ölüm bile bir kurtuluş...

Yağmurlu, fırtınalı bir havada, her gece sana "Dua et" işareti yaptığını gördüğün, duymak haricinde göz teması da kurabildiğin tek kişi olan JS'in hücresine doğru işareti verdin ve nöbet geçirmeye başladı, gardiyanlar tarafından götürülürken de anahtarları alıp sana doğru çaktırmadan fırlattı. Gerisi sende!

JS'i boşver ve alt kata inen merdivenlere doğru ilerle
JS'i kurtarmak için götürdükleri yöne doğru ilerle

Tek başına gitmek akıllıca değildi!

Arkadaşını satman mı kötü, tek başına kurtulabileceğini düşünmen mi, bilemedik! Uzun süre gelmeyince JS durumdan şüphelendi ve hemen oracıkta planı anlattı, durumdan haberdar olan gardiyanlar güvenliği alarma geçirdi ve tüm hapishane ayağa kalkınca kolayca yakalandın! İhanet için en yanlış zamanı seçtin...

Gardiyanlara oldukça yaklaştın, ne yapacaksın?

Birden bağır ve dikkatlerini dağıtarak saldır
Bir tanesinin ensesine çok sert bir yumruk at
Bir tanesinin bacak arasına arkasından tekme savur

Planın başarısız oldu!

Sessiz sessiz yaklaşmayı denedin ama daha hamleni yapmaya zamanın kalmadan gardiyanlar tarafından maalesef fark edildin. Başka bir yöntem denemelisin belki de, ne dersin...

Gardiyanlara birden bağırınca şaşırdılar, dikkatleri dağıldı. JS o sırada birisinin bacaklarının arasına bir yumruk geçirdi ve yere devirdi, diğeri ise toparlanıp diziyle JS'e vurdu ve yere düşürüp yumruklamaya başladı. Bir şey yapmalısın!

JS'e diz atana doğru git ve indirmeye çalış
Önce yerdekinin işini tamamen bitir
Yere düşen adamın silahını alarak iki gardiyanı da vur

Ne yaptın öyle sen?

Silahla ikisini de indirdin ama bu sırada öylesine çok ses çıkardın ki, silah sesleri duyulur duyulmaz bütün hapishane güvenliği ayağa kalktı. Dolayısıyla artık kaçışın yoktu, sessiz sedasız halletmen gerekirdi. Günlerce işkence görüp öldürülmektense şimdi kafana sık, daha iyi!

Sağlıklı düşünemedin!

Telaşa kapıldın galiba! Zaten baya bir etkisiz hale gelmiş olan yerdeki adamla ilgilenmeye karar vererek, ölümüne dayak yemekte olan JS'i boşta bıraktın. Gardiyan JS'i iyice etkisiz hale getirip silahına davranarak JS'i vurdu, sen o sırada diğer gardiyanı boğarak öldürmekle uğraşırken birkaç tane kurşunu arka arkaya yedin ve etkisiz hale geldin...

Bundan sonrası işkencelerle dolu ölüm hücresi....

JS'e diz atana doğru ilerledin ve JS iyice dayak yemeden önce iki kişi birlik olup adamı yere indirebildiniz. Daha sonra hemen ilkini de iyice etkisiz hale getirdikten sonra ikisini de boğarak öldürdünüz. Şimdi ne yapacaksınız?

Cesetleri yakındaki tuvalete sürükleyin
Zaman kaybetmeden merdivenlere ilerleyin

Merdivenlere geldiniz; ancak bir kapı var ve şifre soruluyor. Bilemezsen hapishanenin tüm alarm sistemi devreye girecek, ipucu buralarda bir yerlerdeydi!

100
115
130
145
160
175
190

Dikkatsizlikten kaybettin!

İpucunu bulamayıp, ya da şansına güvenip bir şifre girmeyi denedin ve maalesef yanlış olanı girdin. Tüm hapishane güvenliği ayağa kalktı, artık kaçma şansın kalmadı... İşkencelerle dolu ölüm odası seni bekler!

Çok yaklaşmıştın!

Şifreyi doğru çözüp bir alt kata geçtin; ancak buradaki kapıyı açman için bir güvenlik kartı gerekiyordu. Üst kattaki güvenliklerden almaya karar verdin, ama az önce şifre girdiğin kapıyı bu taraftan açman için de bir güvenlik kartı gerekiyordu, dolayısıyla orada öylece mahsur kaldınız. Anlaşılan kartı önceden almanız gerekiyordu, ama siz bu durumu düşünmeyip hemen merdivenlere doğru koşmuştunuz. Dolayısıyla şimdi hiçbir yere kaçamadan veya saklanamadan sabaha kadar orada öylece durdunuz, gün aydınlandığında da kolayca yakalandınız...

Cesetleri tuvalete taşırken birinin cebindeki güvenlik kartını keşfettin ve lazım olabilir diye aldın. Bu işi hallettikten sonra merdivenlere geldiniz, ancak bir kapı var ve şifre gerekiyor. İpucu buralarda bir yerlerde, bilemezsen alarmlar çalmaya başlayacak!

105
115
125
135
145
155
165
175

Kaçış devam ediyor. İpucunu bulup şifreyi doğru girdin ve merdivenlerden inip diğer bir kapıya ulaştın. Az önce öldürdüğün gardiyanın kartıyla bu kapıyı da açtın, şimdi önünüzde sağa ve sola doğru giden iki ayrı koridor var. Biri doğruca güvenliğe, diğeri ise çıkışa götürüyor. Hangisi çıkışa gidiyor sence?

Sağa doğru giden 4 numaralı koridor
Sola doğru giden 8 numaralı koridor

Yanlış karar aldın!

İpucunu yanlış okudun ve doğruca güvenliğe doğru giden koridora saptın. Halbuki biraz daha kafa patlatsaydın koridor numaralarının alfabedeki harflere karşılık geldiğini fark eder ve diğer koridoru seçerdin... Artık sonun işkencelerle dolu olan ölüm hücresi olacak...

Koridor numaralarının alfabedeki sayılara denk geldiğini ve 4 numaralı koridorun alfabenin 4. harfi olan Ç'yi, yani "Çıkış"ı işaret ettiğini anladın ve doğru koridora yönlendin. Artık zafere çok yakınsın, ama daha bitmedi. Hapishanenin dışına çıktın, son bir karar vermen gerekiyor!

Şiddetli fırtınaya rağmen yüzerek kaçmayı dene
Çıkacak seslere rağmen botla kaçmayı dene

Yüzmeye karar verdin, ama ne tarafa? Yönünü doğru seç!

Kuzey
Güney
Doğu
Batı

Çok yaklaşmıştın...

Maalesef yüzmen gereken yönü doğru analiz edemedin, apaçık ipucuna rağmen yanlış karar verdin ve fırtınada saatlerce bir yandan da ağlaya ağlaya ölene kadar yüzdün...

Tebrikler, artık sonsuza kadar özgürsün!

Hapishanenin ülkenin batısında olduğu bilgisini hatırladın ve bu nedenle doğuya doğru yüzmen gerektiğini çözdün. Böylece daha önce hiç kimsenin kaçamadığı bu korkunç hapishaneden arkadaşınla birlikte kaçmayı başardın ve tarihe geçtin. Artık herkes peşinde, ancak sen yakalanmayacak kadar zekisin. Kimlik değiştirerek, suç dünyasından tanıdığın insanların yardımıyla hemen ülke değiştirdin ve yeni bir hayat kurmak için ilk adımları attın! Zekan önünde tüm dünya saygıyla eğiliyor!

Botla kaçmaya karar verdin, hangi yöne doğru gideceksin?

Kuzey
Güney
Doğu
Batı

Çok yaklaştın, ama olmadı...

Maalesef gitmen gereken yönü doğru analiz edemedin, apaçık ipucuna rağmen yanlış karar verdin ve fırtınada saatlerce, alabora olana kadar ilerledin... Ancak kurtuluş yoktu, maalesef öldün :(

Başarmana ramak kalmıştı...

Hapishanenin ülkenin batısında olduğu bilgisini hatırladın ve bu nedenle doğuya doğru ilerlemen gerektiğini çözdün. Böylece daha önce hiç kimsenin kaçamadığı bu korkunç hapishaneden arkadaşınla birlikte kaçmayı başarıp kıyıya doğru yaklaştın, ancak çıkardığın sesler dolayısıyla sahil güvenlik ekipleri çoktan harekete geçirilmişti... 5 dk içinde sahilde olmana rağmen bile geç kalmıştın, maalesef kıskıvrak yakaladınız ve tekrar hapishaneye götürüldünüz. Bütün dünya sizi konuşurken, siz bir hücrede ölünceye kadar işkencelere uğrayacaktınız...

Onedio Testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
omer-faruk-bilici2

Hapishanenin ülkenin batısında olduğu bilgisini hatırladın ve bu nedenle doğuya doğru ilerlemen gerektiğini çözdün. Böylece daha önce hiç kimsenin kaçamadığı bu korkunç hapishaneden arkadaşınla birlikte kaçmayı başarıp kıyıya doğru yaklaştın, ancak çıkardığın sesler dolayısıyla sahil güvenlik ekipleri çoktan harekete geçirilmişti... 5 dk içinde sahilde olmana rağmen bile geç kalmıştın, maalesef kıskıvrak yakaladınız ve tekrar hapishaneye götürüldünüz. Bütün dünya sizi konuşurken, siz bir hücrede ölünceye kadar işkencelere uğrayacaktınız...

zeyovski

hapishanenin adı heathrowken neden çıkışın ç sini kullanıp 4 ü seçiyoruz bari exitin 6 sı olsaydı :(

msp-melody

1.VE 4.YE GÜVENMEYİN

tugba-cetin6

115 nerede yazıyor ya?

ece-merve-mutlu

amk yön sorusu yanlış yarım saattir uğraşıyom ya

imweld

yanlış değil ben kaçtım Tebrikler, artık sonsuza kadar özgürsün! Hapishanenin ülkenin batısında olduğu bilgisini hatırladın ve bu nedenle doğuya doğru yüzmen gerektiğini çözdün. Böylece daha önce hiç kimsenin kaçamadığı bu korkunç hapishaneden arkadaşınla birlikte kaçmayı başardın ve tarihe geçtin. Artık herkes peşinde, ancak sen yakalanmayacak kadar zekisin. Kimlik değiştirerek, suç dünyasından tanıdığın insanların yardımıyla hemen ülke değiştirdin ve yeni bir hayat kurmak için ilk adımları attın! Zekan önünde tüm dünya saygıyla eğiliyor!

Görüş Bildir