Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyanın En Genç 9 Dolar Milyarderi

Anasayfa > Gündem

Facebook'un kurucu ortaklarından Mark Zuckerberg, bu sene de 35 yaş altındaki milyarderler listesindeki liderliğini koruyor. Yaklaşık 34 milyar dolarlık servetiyle, Forbes dergisinin listesinde Amerika'da 11. , dünyadaysa 14. en zengin kişi konumunda.

Peki diğer genç milyarderler kimler? Listede Mark Zuckerberg'ten başka kimler yer alıyor? Kimisi büyük bir mirasa konmuş, kimisiyse parasını iyi değerlendirmek için harıl harıl çalışmaya devam ediyor.

Ve karşınızda, diğer genç milyarderler:

Kaynak: http://uk.businessinsider.com/the-9-y...

9. Evan Spiegel

9. Evan Spiegel

Yaşı: 24

Serveti: 1.5 Milyar Dolar

Nasıl milyarder oldu? : Son zamanların popüler uygulaması Snapchat'in kurucu ortaklarından ve CEO'su olan Evan Spiegel, 2013 yılında Facebook'un 3 Milyar Dolarlık teklifini reddetti ve şu anda yaklaşık 10 Milyar Dolar değerinde bir şirketi yönetiyor.

8. Bobby Murphy

8. Bobby Murphy

Yaşı: 25

Serveti: 1.5 Milyar Dolar

Nasıl milyarder oldu? : Snapchat'in Evan Spiegel ile diğer kurucu ortaklarından olan Bobby Murphy, şirketin baş teknoloji sorumlusu.

7. Albert von Thurn und Taxis

7. Albert von Thurn und Taxis

Yaşı: 31

Serveti: 1.5 Milyar Dolar

Nasıl milyarder oldu? : Milyarlarına 18. doğum gününde hediye olarak kavuşan Alman prensinin mal varlığı, sanat eserleri, antikalar ve devremülklerden oluşuyor. Bekar ve motor sporlarını özellikle araba yarışlarını çok seviyor ve kendisi de bir Alman liginde yarışıyor.

6. Marie Besnier-Beauvalot

6. Marie Besnier-Beauvalot

Yaşı: 33

Serveti: 2.7 Milyar Dolar

Nasıl milyarder oldu? : Kendisine ve kardeşlerine büyükbabalarının kurduğu bir süt ürünleri şirketi miras kaldı. Şirketin sahibi artık tamamen onlar.

5. Elizabeth Holmes

5. Elizabeth Holmes

Yaşı: 30

Serveti: 4.5 Milyar Dolar

Nasıl milyarder oldu? : Forbes listesine yeni giren Elizabeth Holmes, bugünlere kendi emeğiyle geldi desek yanlış olmaz herhalde. 2003 yılında, Theranos adında bir kan tahlil şirketi kurdu.

4. Eduardo Saverin

4. Eduardo Saverin

Yaşı: 32

Serveti: 4.9 Milyar Dolar

Nasıl milyarder oldu? : Varlıklı bir aileden gelen Eduardo Saverin, Facebook'un kurucu ortaklarından olup, hakkının verilmediğini düşünerek Mark Zuckerberg'i dava etmiştir. Hala Facebook'un hissedarlarından birisi olup, ayrıca başka şirketlere de yatırım yapıyor.

3. Yang Huiyan

3. Yang Huiyan

Yaşı: 33

Serveti: 4.9 Milyar Dolar

Nasıl milyarder oldu? : Babası Yeung Kwok Keung, kuruculuğunu yaptığı Country Garden Group'taki hisselerini 2007 yılında kızı Yang Huiyan'a devretmiştir. Şimdi Yang Huiyan, şirketin AR-GE bölümünden sorumlu.

2. Scott Duncan

2. Scott Duncan

Yaşı: 32

Serveti: 6.2 Milyar Dolar

Nasıl milyarder oldu? : Babası Dan Duncan'ın kurduğu Enterprise Products ismindeki boru hattı şirketi miras kalmıştır. Geçen sene şirketi iyi kâr ettiği için, serveti de 1 Milyar Dolar artrmıştır.

1. Dustin Moskovitz

1. Dustin Moskovitz

Yaşı: 30

Serveti: 8.1 Milyar Dolar

Nasıl milyarder oldu? : Facebook'un yüzüne güldüğü genç adamlardan birisi daha. Dustin Moskovitz, Facebook'un ilk zamanlarında Mark'la beraber çalışmıştır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
3
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
abdullah

ben ve Mark Zuckerberg nerde