Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyada Ne Kadar Manyakça Şeyler Döndüğünü Kafanıza Vura Vura Gösterecek 15 Uçuk Olay

2.4bPAYLAŞIM

Üstelik, artık şaşırmak da pek mümkün değil.

1. Beethoven, rakibi Steibelt tarafından bir doğaçlama düellosuna davet edildiğinde, Steibelt’in eserlerinden birinin nota kağıdını ters koyup çalmaya başlamış.

Ardından ortaya çıkan melodi doğaçlamalar yapmaya koyulmuş. Steibelt, o daha yarısındayken ortamı terk etmiş.

2. Abraham Lincoln, politikaya atılmadan önce üst düzey bir güreşçiydi.

3. James Cameron Titanic filmini, Titanic’in enkazına film stüdyosunun bütçesiyle ulaşabilmek için çekmiş. Aslında filmi çekmek gibi bir amacı yokmuş.

4. Termit böceği, sindirdiği bir parça kağıttan 2 litrelik hidrojen açığa çıkarabildiği için alternatif enerji arayışındaki önemli unsurlardan gelmiş durumda.

5. 2011’de Kentucky’deki viski fıçısı sayısı (4.7 milyon) Kentucky’deki insan sayısından (4.3 milyon) fazlaydı.

6. İspanyolcada “esposas” iki anlama geliyor: kelepçeler ve (evli olunan kişi anlamındaki) karılar. Hayır, tesadüf değil.

7. En karışık haldeki rubik küp bile 20 hamlede çözülebilir.

8. Birkaç iyi Adam’ın yazarı Aaron Sorkin’e filmde neden Tom Cruise ile Demi Moore’un sevişmediği sorulunca şöyle yanıtlamış: “Kadınların Tom Cruise ile sevişmekten başka amaçları da var.”

9. Frank Sinatra cebinde bozuk para olmadan asla dışarıya çıkmazmış. Olur da çocukları kaçırılırsa, fidye için telefon görüşmesi yaparken konuşması kesilmesin diye.

Hatta Sinatra, cebinde bozukluklarla gömülmüş.

10. 2007 ile 2012 arasında Batı Virginia eyaletine 780 milyon doz oksikodon ve hidrokodon sevkiyatı yapılmış. Bu süre içerisinde eyalette 1728 kişi aşırı dozdan hayatını kaybetmiş.

11. Amerikalıların yalnızca %18’i manuel vites otomobil kullanabiliyor.

12. Bütün astronotlar Rusça öğrenmek, bütün kozmonotlar da İngilizce öğrenmek zorunda.

13. Roma İmparatoru Caligula’ya “İmparator olma ihtimalin Baiae körfezi üzerinde ata binebilme ihtimalin kadar” demişler. O da bu körfeze 3 kilometrelik geçici bir köprü yapmış ve üzerinde ata binmiş.

14. Fastfood zincirlerinde rastladığımız yumuşak dondurmalar, ABD’de bir dondurma kamyonunun lastiğinin patlaması sonucu satıcının erimekte olan dondurmaları satmaya başlamasıyla ortaya çıktı.

Satıcı, yoğun ilgi gören dondurmaları iki yıl sonra özel olarak satmaya başladı.

15. Çin Seddi’nin taşları iki sebeple sürekli çalınıyor. 1. Yöre halkı tarafından ev yapılmak üzere, 2. Turistler tarafından hatıra niyetine.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
myturkoglu

11 normaldir. adamlarda 50lerden beri otomatik vites yaygın. Manuelini bulmak daha zor hatta.

hestia

#4 termit santraller kurulur artık

mnyksvsc

#11 Vitesi s*k gibi tutarsan öğrenemezsin tabi :)

Görüş Bildir