Ünlü Fotoğraf Sanatçısı Joachim Schmeisser Türkiye’de!

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Dünyaca Ünlü Fotoğraf Sanatçısı Joachim Schmeisser Türkiye’de!

Dünyaca Ünlü Fotoğraf Sanatçısı Joachim Schmeisser Türkiye’de!

Türkiye’de ilk kez sergi açacak olan Alman Immagis firması, dünyaca ünlü fotoğraf sanatçısı Joachim Schmeisser’i sanatseverlerle buluşturacak. Ünlü fotoğraf sanatçısının sergilenecek eserleri arasında ödüllü yetim fil yavrularının yanı sıra ilk defa yayınlanacak olan Hadzabe fotoğrafları da yer alacak.

Tüm dünyada The David Sheldrick Wildlife Trust (DSWT) gibi sosyal sorumluluk projeleri ve fotoğraf sanatına yaptığı katkılarla adından söz ettiren Immagis firması, Türkiye’de ilk sanat galerisini ‘Işığın Ülkesi’ ismiyle 19 Ekim 2012 tarihinde açıyor. 3 ay boyunca sanatseverlerin ziyaret edip aynı zamanda satın alabilecekleri fotoğraf galerisinin ilk konuğu dünyaca ünlü ödüllü fotoğraf sanatçısı Joachim Schmeisser.

Joachim Schmeisser yavru fillerle gerçekleştirdiği çekimi şöyle anlatıyor. “Kenya’da bulunan DSWT kampında sabahın erken saatlerinden itibaren yavru filleri gözlemliyorduk. Bu tarif edilemez bir tecrübe. Yavru filler aynen küçük çocuklar gibi ne yapacakları önceden kestirilemiyor. Hareketleri ve yaptıkları sürekli değişiyor. Fillerden beklenmeyecek şekilde hızlı ve atik hareket ediyorlar. Bu özellikleri onların istenen şekilde fotoğraflanmalarını da oldukça zorlaştırıyor. Uzun süre onları gözlemleyince farkediyorsunuz ki aynı insanlar gibi onların da hepsinin farklı karakterleri var”.

Immagis Hakkında

Alman Immagis firması modern fotoğraf sanatının en mükemmel örneklerini temsil ediyor. Dünyaca ünlü sanatçıların yanı sıra yeni ve ümit veren fotoğrafçılarla da çalışan firma sosyal sorumluluk projelerine büyük önem veriyor. The David Sheldrick Wildlife Trust bu çalışmaların başında yer alıyor.

The David Sheldrick Wildlife Trust (DSWT) 30 yıldan uzun süredir Doğu Afrika’daki yetim fillerin bakımını üstleniyor. Bu bebek fillerin hayatta kalmaları ve sağlıklı yetişmeleri için çalışmalar yapıyor.

Joachim Schmeisser Hakkında

1958 yılında Almanya’nın Bad Mergentheim şehrinde doğan Schmeisser, 80’li yılların başında kendi fotoğraf stüdyosunu kurarak çalışmalarına hız verdi. Gerçeğe odaklı reklam fotoğrafçılığının dışına çıkarak yeni, farklı ve dokunaklı perspektifler geliştirdi. Schmeisser’in favori çekimlerinin konusu genelde insanlar ve hayvanlardan oluşuyor. Özellikle The David Sheldrick Wildlife Trust için Kenya’da çektiği Yetim Filler en çok ilgi çeken çalışmalarının başında geliyor. Bugüne kadar birçok ödül kazanan sanatçı son olarak 2012 yılında Hasselblad Masters ödülünü kazandı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Almanya
Görüş Bildir