Dünya Yerinden Oyna! 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü'ne Çağrı...

 > 
56PAYLAŞIM

Dünya Yerinden Oyna! 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü'ne Çağrı...

Dünya Yerinden Oyna! 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü'ne Çağrı...

Feministler, İstanbul Feminist Kolektif'inin çağrısıyla 12'nci 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü için İstanbul'da Galatasaray Lisesi önünde buluşacak

İstanbul Feminist Kolektif'i, bütün kadınları ve trans bireylere 12. Feminist Gece Yürüyüşü'ne katılım çağrısı yaptı. 8 Mart Cumartesi günü, İstanbul'da Galatasaray Lisesi önünden başlayacak yürüyüşte 'patriyarkaya', erkek şiddetine, cinsiyetçiliğe, heteroseksizme, kapitalizme, militarizme, emperyalizme ve savaşa karşı' ses çıkartılacak.

Saat 19.00'da başlayacak yürüyüş için İstanbul Feminist Kolektif tarafından, geçmiş yıllardaki yürüyüşlerden görüntüler içeren video eşliğinde yapılan çağrı şöyle:

"Geçen 8 Mart'tan bu yana kadınlara yönelik saldırıların artarak devam ettiği bir yılı daha geride bıraktık. Her yeni gün bir başka kadının ölüm haberini okuyoruz. Katiller, tecavüzcüler cezasız kalıyor. Devlet erkek şiddetini değil, boşanmaları engellemeye çalışıyor. AKP kürtaj hakkımıza yasal olarak dokunmaya cesaret edemedi ama bu hakkı fiili olarak elimizden aldı, devlet hastanelerinin kapılarından geri gönderiliyoruz. Bizleri esnek ve güvencesiz çalışma koşullarına mahkum edecek yasalar hazırlıyorlar. Üzerimizdeki baskılar artarak devam ederken, mücadele etmekten, erkek egemenliğine isyandan vazgeçmiyoruz!"

"11 yıldır her 8 Mart'ta feministler olarak Taksim'de gece yürüyüşü yapıyoruz. Hayatımızın bütün alanlarına saldıran AKP hükümeti, yürüdüğümüz yolu da bizden almaya çalışıyor. Bizler ise tüm yasaklara rağmen yine Taksim'de buluşacağız ve sesimizi yükselteceğiz. Feminist gece yürüyüşümüzün 12. yılında, patriyarkaya, erkek şiddetine, cinsiyetçiliğe, heteroseksizme, kapitalizme, militarizme, emperyalizme ve savaşa karşı ses çıkaracağımız bir 8 Mart'ta daha gece sokakta olacağız."

T24

Haberin Tamamı İçin:

12. Feminist Gece Yürüyüşü

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir