Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünya Üzerinde En Çok Bakılan 11 Fal

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Dünya Üzerinde En Çok Bakılan 11 Fal

İnsanoğlunun en büyük tutkularından biridir geleceği öğrenme isteği. Taş devrinden postmodernizme kadar bütün süreçlerde de bu tutku kendini çeşitli fallar aracılığıyla dışa vurmayı başarmıştır. Farklı kültürler doğal olarak birbirinden farklı falları ortaya çıkarmış ve ademoğlunun özellikle kendisi hakkında daha fazla bilgi edinme arzusu tükenmemiştir.

Dünya üzerinde var olan tüm fallara geçmeden önce izninizle biz de o sihirli cümleyi kullanalım: Fala inanma falsız da kalma!

Kaynak: http://listelist.com/en-cok-bakilan-fall...

İskambil falı
Uygulama farklılıkları içerse de en sık bakılan iskambil falı 32 kartın da ayrı anlamlar içerdiği faldır. Desteyi fal baktıracak olan kişi kesmek zorundadır. Falı yalnızca bakan kişinin görmesi uğursuzluk sayıldığı için bir de izleyici olması gerekir.

El falı
İnsan elinin ayasında çizgiler, hayat, akıl ve kalp olmak üzere 3 ayrı manada anlam ifade eder. Bir de her elde görünmeyen kader ve şöhret çizgisi vardır. Eski Mısır ve Hindistan geleneklerine dayanan bu fal bu çizgilerin bakan kişi tarafından anlamlandırılması üzerine kuruludur. Baktıran kişi geleceği ve potansiyeli hakkında bilgi edinmeyi ümit eder.

Tarot falı
Bütün fallar arasında özellikle son zamanlarda en popüler ve mistik olanı Tarot falıdır. 72 tarot kartı vardır. Aşk, kart, kısmet, dilek gibi farklı konularda farklı kartlar kullanılır. Tarot falına bakmak için 3 kart seçilir ve bu kartlar sırasıyla bilinen kart yorumları çerçevesinde değerlendirilir. 72 kart da birbirinden değişik anlamlar içerir.

Kahve falı
Kahve falının nasıl bakıldığını biz Türklere açıklamaya gerek yok sanırım. Sadece birkaç küçük tüyo verelim: Fal kapandıktan sonra saat yönünde çevrilmelidir. Fal baktıran kişinin bir dilek tutması zorunludur ve içilen kahvenin içinde asgari seviyede şeker atılması gereklidir.

Domino falı
Domin falında da her taş farklı anlamlar içerir. Fala bakan kişi taşları dizdikten sonra genelde kendisine en uzak olan taşı seçerken -tabi karıştırılarak dizilmelidir- olayı titreşime bırakarak seçenler de vardır. Domino falının en püf noktası bir kişinin bir ay içerisinde yalnızca 1 kez baktırabiliyor oluşudur.

Renk falı
Renk falını bir nevi karakter analizi şeklinde de yorumlamak mümkün. Bilindiği üzere, her rengin içerdiği anlamlar farklıdır, her insanın da beğendiği renkler. Bu renkler doğrultusunda oluşturulan karakterin kritik olaylara verdiği refleksler bu falın temelini oluşturur.

Sayı falı
Sayı falının diğer fallardan farkı, bilimsel temellere dayanmasıdır. Başlangıcı matematik profesörlerine dayanan bu falın devamını medyumlar getirmiştir. Doğum tarihini gün-ay-yıl şeklinden yazdıktan sonra rakamların her birini tek hane haline gelinceye kadar topladıktan sonra çıkan sonucun içerdiği anlam üzerine kuruludur.

İsim falı
İsim falı fiziksel, zihinsel, duygusal, ruhsal anlamlandırmalara dayanır. Her harfin birbirinden farklı anlamları vardır. Bu harflerden oluşan isim de kişi karakteri hakkında bilgi verir.

Zar falı
Zar falı en eğlenceli ya da uçları en açık fal şeklinde yorumlanabilir. Mistik sunak adı verilen yirmi bir küçük kareden oluşan tabloya üzerinde 10 ayrı rakam bulunan mistik zar atımıyla bakılır. Gelen kombinasyonların her birinin farklı anlamları vardır. En fazla üç dilek tutulabilir.

Bakla falı
Yoruma en açık fal olarak nitelendirilebilir. Gerçek baklayla bakılabileceği gibi yuvarlak yeşil taşlarla da bakılabilir.

Ağaç falı
İnsanların doğum günleri bir ağacı simgeler ve bu ağaçların içerdikleri farklı anlamlar vardır. Kökeni Kelt inanışlarına dayanır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Başlıklar

HindistanMısıraşkşeker
Görüş Bildir