Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanından ''Kadın Müftü'' Önerisi

 > -

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı'ndan ''Kadın Müftü'' Önerisi

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı'ndan ''Kadın Müftü'' Önerisi

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Karadavi, kadınların da dini kuruluşlarda aktif olarak yer alması önerisinde bulundu.

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi, Ezher Şeyhi Ahmed et Tayyib'e, kadınların da dini kuruluşlarda aktif olarak yer alması önerisinde bulundu.

Ezher Şeyhi Tayyib'i makamında ziyaret eden Karadavi, fetva alanında kadınların etkinliğinin artırılması ve Ezher'in fetva kurumu olan İslami Araştırmalar Merkezi'nde kadınlara üyelik yolunun açılmasını önerdi.

Ezher Şeyhi Tayyib ise kadının İslam hukukundaki yerini ve sosyal hayattaki önemini hatırlatarak, kadınların dini kurumlarda görev alması için gereken çalışmaların yapılacağını belirtti.

Öte yandan Myanmar'daki Müslüman halka karşı yapılan hak ihlallerini kınayan Tayyib, Müslüman alim ve yöneticilerin, hak ihlalleri karşısında tavır almaları gerektiğini ifade etti.

Tayyib,Ezher kurumunun Myanmar halkına gerekli yardımı ulaştırmak için bölgeye girebilen insani yardım kuruluşlarından işbirliği talebinde bulunduğunu dile getirdi.

Karadavi, ziyaretin ardından basın mensuplarının sorusu üzerine yaptığı açıklamada, Suriye konusundaki beyanlarının, geçen hafta öldürülen ünlü alim Muhammed Said Ramazan el-Buti'nin hedef alınmasında ''kışkırtıcı'' nitelik taşıdığı iddialarını yalanlayarak, basında yer alan bu yöndeki iddiaları ''utanç verici ve ayıp'' olarak nitelendirdi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Suriyeet
Görüş Bildir