Dün Akşam Elektrikler Neden Kesildi?

 > 
76PAYLAŞIM

Dün akşam saatlerinden itibaren İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere Türkiye'nin çok sayıda kentinde ilçe ilçe elektrik kesintileri yaşandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Orta ve Doğu Karadeniz bölgelerindeki aşırı fırtına ve yağış nedeniyle yüksek gerilim hatlarında geçici arıza meydana geldiği belirtildi.

Sosyal medya kullanıcıları da yaşadıkları illerden konuya ilişkin paylaşımlarda bulundu. 

"Orta ve Doğu Karadeniz bölgelerindeki aşırı fırtına ve yağış nedeniyle yüksek gerilim hatlarında geçici arıza yaşanmıştır"

Yurt genelinde kısmen yaşanan elektrik kesintilerinin Orta ve Doğu Karadeniz bölgelerindeki aşırı fırtına ve yağıştan dolayı yüksek gerilim hatlarındaki geçici arızadan kaynaklandığı belirtilerek, dün gece 23.13 itibarıyla tüm bölgelere yeniden enerji verildiği bildirildi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından yapılan açıklamada, "26 Nisan 2016 tarihinde saat 22.29’da Orta ve Doğu Karadeniz bölgelerindeki aşırı fırtına ve yağış nedeniyle yüksek gerilim hatlarında geçici arıza yaşanmıştır. Yaşanan arıza, bazı illerimizde kısmi kesintilere neden olmuştur. Yapılan müdahale ile sistem kısa sürede normale döndürülürken, saat 23.13 itibarıyla tüm bölgelerde kesinti giderilerek enerji sağlanmıştır. Toplam kesinti, Türkiye genelinde yüzde 15’lik kesimde 45 dakika süre ile yaşanmıştır." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, ayrıca bölgedeki hava şartları nedeniyle kısa süreli elektrik kesintileri yaşanabildiği belirtildi.

Akşam saatlerinde elektrik kesintilerinin görüldüğü iller: 

İstanbulAnkaraİzmirKocaeliVanHakkariTrabzonErzincanErzurumIğdırSamsun,GaziantepRizeSakaryaMersinYalovaKayseriDüzceAdanaDenizli.

BEDAŞ, İstanbul Avrupa yakasında elektriğin kademeli olarak geri verileceğini duyurdu

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir