DTK'dan Suikastle İlgili Açıklama

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

DTK'dan Suikastle İlgili Açıklama

DTK'dan Suikastle İlgili Açıklama

DTK eş başkanları: "Bu tarz yöntemlerle Kürt siyasetçileri, aydın ve yazarları susturmayı düşünenler, bu halkın direniş dolu tarihine bakmalıdır."

Sakine Cansız (PKK kurucusu), Fidan Doğan (Kürdistan Ulusal Kongresi Paris Temsilcisi) ve Leyla Söylemez'in Paris'te bir suikast sonucu öldürülmesine ilişkin açıklama yapan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) eş başkanları Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk, Kürt halkının bu tarz yöntemlerle özgürlük isteminden vazgeçmeyeceğini herkesin çok iyi bilmesi gerektiğini, Kürt halkının bugüne kadar bir bütün olarak canı pahasına da olsa özgürlük arayışından vazgeçmediğini vurguladı.

Türk ve Tuğluk, Cansız, Doğan ve Söylemez'in Fransa'nın başkenti Paris'te silahlı saldırıda katledilmesine ilişkin yazılı açıklamalarında şöyle dediler:

"21. yüzyılda Kürt halkının bu tarz yöntemlerle özgürlük isteminden vazgeçmeyeceğini herkesin çok iyi bilmesi gerekir. Nihayetinde Kürt halkı siyasetçisiyle, aydınıyla, yazarıyla bir bütün olarak bugüne kadar direnmiş ve bu uğurda canı pahasına olsa da özgürlük arayışından vazgeçmemiştir... Bu tarz yöntemlerle Kürt siyasetçilerini, aydın ve yazarlarını susturmayı düşünenler, bu halkın direniş dolu tarihine bakmalıdırlar. Fransa başta olmak üzere Avrupa devletleri bu katliam karşısında tutumunu belirlemeli ve katliamın hiçbir kuşkuya yer bırakmayacak bir şekilde açığa çıkarılması gerekmektedir. Hayatını halkının geleceğine adamış bu üç değerli Kürt kadın siyasetçinin anıları önünde saygıyla eğiliyor ve Kürt halkının başı sağ olsun diyoruz."

Kaynak: DİHA

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AydınFransa
Görüş Bildir