Görüş Bildir
Haberler
Dr. Nüket Eroğlu ile Ameliyatsız Güzellik: Bıçak Altına Yatmadan da Genç ve Estetik Görünmenin Yolları Neler?

Dr. Nüket Eroğlu ile Ameliyatsız Güzellik: Bıçak Altına Yatmadan da Genç ve Estetik Görünmenin Yolları Neler?

Estetik kaygısı ve yaş almadan kaynaklı olan kusurların kapatılması için gelişen teknoloji ile birlikte alternatifler hızlı bir şekilde arttı. Genç ve estetik görünmenin yolu artık ameliyatlardan geçmiyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Dr. Nüket Eroğlu tarafından uygulanan yöntemler sayesinde ameliyatsız güzellik mümkün.

Dr. Nüket Eroğlu tarafından uygulanan yöntemler sayesinde ameliyatsız güzellik mümkün.

Birçok farklı yöntemin uygulanabildiği ameliyatsız güzellik uygulamalarında;

 • Endopeel

 • Kristal dolgu

 • Thermage

 • Vampire face lift dikkati çekiyor.

FDA Onaylı Teknoloji Thermage

FDA Onaylı Teknoloji Thermage

Ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirilen yüz germe ve çene kontürü çıkarmada FDA onaylı teknoloji olan thermage bir monopolar radyofrekans teknolojisidir. Herhangi bir şekilde cerrahi müdahale gerektirmeden yapılan yöntem cildi gererek ve sıkılaştırarak daha genç görünmeyi sağlar. 

Thermage, radyofrekans dalgaları kullanılarak cilt ile birlikte cilt altı dokuların üzerinde sıkılaştırıcı ve yenileyici bir etki yaratılır. Tek seans olarak uygulanır. Hasta aynı gün günlük yaşamına geri döner ve cildin daha sıkı ve daha genç göründüğü hemen fark edilir. 

Thermage ile cildin alt katmanlarında yer alan kolajen doku uyarılır ve böylelikle zamanın verdiği sarkmalar azalır. Etkili olmasının yanı sıra aynı zamanda güvenli bir şekilde;

 • Yüzde,

 • Boyunda,

 • Dekoltede,

 • Göz çevresinde,

 • Karında,

 • Kol ve bacaklarda,

 • Kalçada olmak üzere bedenin tüm bölgesinde rahatlıkla uygulanır.

Lifting Etkisi

Lifting Etkisi

Son yıllarda oldukça yoğun talep gören thermage yöntemi uygulandıktan sonra geçici olarak şişlik, kızarıklık ya da ciltte tahriş dışında herhangi bir yan etkisi bulunmaz. 

Cildinde cerrahi müdahale gerektirmeyen problemler bulunanlar sorunlarını thermage yöntemi kullanarak hafifletebilir ve böylelikle ameliyat ihtiyacını geciktirebilir. Yüz germe ameliyatı olmaktan çekinenler için önemli bir alternatif olan bu uygulamanın kısa süre içerisinde gözle görülür bir etkisi bulunmaktadır. 

Uygulamanın ardından güneşten koruma zorunluluğu bulunmaz dolayısıyla her mevsim yapılma imkanı bulunmaktadır. Thermage, yüzü toparlayarak lifting etkisi yaratır, cilt hücrelerini uyararak genç görünmesini sağlar. 

Thermage, göz kenarındaki ince çizgileri yok etmekle kalmaz göz kapağındaki sarkmayı da toparlayarak daha genç bir hava elde etmeye olanak tanır.

Cilt Yenileme Yöntemi Endopeel

Cilt Yenileme Yöntemi Endopeel

Dr. Nüket Eroğlu tarafından gerçekleştirilen ameliyatsız güzellik yöntemlerinden biri de endopeel... Ameliyatsız şekilde yüz germek amacıyla orta yüz liftingi ve çene kontürü çıkartmada kullanılan yöntem olan endopeel, içten dışa peeling etkisiyle bir çeşit cilt yenileme yöntemidir. 

Yer fıstığından elde edilen esterifiye yağ asitlerinden oluşan endopeel, botoks ile birlikte sık yapılan enjeksiyonlardandır. Endopeel, botoks yönteminin sadece üst kısmında genç görünüm sağladığından özellikle yaş almış kişilerde yüzde alt üst uyumu yakalamak amacıyla tercih ediliyor. 

Botoks göz ve alın bölgesini aydınlatırken endopeel hem orta hem de alt yüzde germe etkisi yaratır ve böylelikle doğal bir kombin oluşturulur.

Elasten Kolajenleri Sıkılaştırır

Elasten Kolajenleri Sıkılaştırır

Enjekte edildiği andan itibaren endopeel etkisi içten başlayarak dışa doğru ilerler ve böylelikle yüz gerilirken cilt yenilenir ve çok daha sıkı, çok daha parlak bir görünüm elde edilir. Sarkmanın ya da kırışıklığın giderilmesi istenen bölgede kas dokusu içine enjekte edilerek sarkma ve kırışıklığın azalmasını sağlar.  

Endopeel, yüzde uygulanmasının yanı sıra aynı zamanda popoya da çok sıklıkla uygulanan bir yöntemdir. Yuvarlak, kalkık, dar ve sıkı popo isteyenler gevşeyen elastin ve kolajenleri sıkılaştırmak aynı zamanda gluteal kası toparlamak için bu ejeksiyon yöntemini tercih etmektedir.

Endopeel’ in etken maddesi karbonlik asittir 24 saat içerisinde idrar ile atılır, 3 hafta kas içerisinde kalır ardından araşidonik asit dönüşümüne uğrar. 8-10 ay yüz germe ve sıkılaştırma etkisi görülmeye devam eder.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Endopeel Yönteminin Etkileri

Endopeel Yönteminin Etkileri

Tamamen doğal olmasından dolayı güvenlidir, genellikle iki botoksta bir kez endopeel uygulanır.

 • Yüz germe etkisi.

 • Brezilya poposu görünümü yaratma etkisi.

 • Kas kütlesinde yukarı lift etkisi yaratan çekilme.

 • Cilt sıkılaştırıcı etkisi.

 • Ciltte derin temizleme ve ütüleme etkisi.

 • Cilt kalitesinde iyileşme.

 • Gözeneklerde sıkılaşma etkisi.

 • Lekelerde açılma etkisi bilinen en temel etkileridir.

Endopeel Uygulanan Bölgeler

Ameliyat gerektirmeden lokal anestezi altında çok kısa süre içerisinde gerçekleştirilen teknik 10 ile 30 dakika arasında tamamlanır. Özellikle yüz ve boyun bölgesinde oldukça başarılı sonuçlar verir. 

Tüm yüz sıkılaştırma yöntemlerine göre çok daha başarılı olmasından dolayı en çok tercih edilen alternatifler arasında yer alır. Uygulandığı bölgeler içerisinde;

 • Yüzün 1/3 orta ve1/3 alt bölümünün liftingi.

 • Cilt sıkılaştırıcı etki.

 • Elmacık kemiği liftingi.

 • Nazolabial çizginin açılması.

 • Çene kontürünün belirginleştirilmesi.

 • Gluteopeksi (kalça kaldırma).

 • Bacak ve kol içlerinin gerilmesi.

 • Diz üstündeki kırışık deri görünümünün giderilmesi.

 • Abdominal derinin gerilmesi.

 • Selülitlerin giderilmesi.

 • Ellerin gençleştirilmesi.

 • Koltukaltı kırışıklıklarının giderilmesini saymak mümkündür.

Kristal Dolgu Uygulamasında Başarı Oranı

Kristal Dolgu Uygulamasında Başarı Oranı

Özellikle son yıllarda estetik trentleri arasında yerini alan kristal dolgu ciltteki kolajen miktarını arttırması sayesinde fark yaratıyor. 

Cilde esneklik ve dolgu veren kolajeni arttırmak için tarih boyunca birçok krem ve ilaç kullanıldı ancak kristal dolgunun hayatımıza girmesi ile birlikte ameliyatsız güzellik elde etmek çok daha kolay hale geldi. 

Dr. Nüket Eroğlu tarafından gerçekleştirilen kristal dolgu uygulamasında başarı oranındaki yükseklik gözden kaçmıyor. Kristal dolgu maddesi kırışıklıkların anında yok olmasını ve cildin pürüzsüz hale gelmesini sağlıyor. Ciltte kolajenin uyarımı ile cilt kendini yeniliyor ve daha parlak bir görünüme kavuşuyor. 

Kolajen Oluşumunu Uyarır

Okyanuslardaki derin deniz mercanlarından elde edilen hidroksiapatit ya da halk arasında bilinen ismiyle kristal dolgu, sulandırılmış karboksimetlislüloz solüsyonda çözülmüş kalsiyum mikrokürelerdendir. 

Çok uzun zamandır plastik cerrahi ile ortopedi de kullanılmasının yanı sıra dolgu maddelerinden farklı olarak elastin ve kolajen miktarını arttırması ile bilinmektedir. Vücutta kendi kolajen oluşumunu uyarır ve destekler, dokuda kalma süresi 3 ila 4 yıl arasında değişmektedir. 

Uzun etkisi olan mezoterapik stimülasyon 8 ila 10 yıl arasında sürmektedir. Vücudun birçok bölgesinde kullanılmasının yanı sıra özellikle elmacık kemiklerini belirginleştirmeye yarar. 

Burun kenarından ağız köşesine doğru inen nazolabial oluk, orta yüz çöküntüsü, elmacıklar, çene hattı, ağız ve çene arasındaki çizgilerin azaltılmasında ve burunda küçük şekil bozukluklarında tercih edilir. Aynı zamanda el üzerindeki kırışıklıkları da azaltır ve boyun bölgesinde enine çizgileri azaltarak deri kalitesini arttırır.

Vampir Yüz Germe

Vampir Yüz Germe

Ameliyatsız güzellik dendiğinde en son trendlerden birisi vampir yüz germe adı verilen estetik uygulamasıdır.  Ameliyatsız yüz germe olarak halk arasında adını duyuran Vampire Face Lift yöntemi 25 yaşından sonra vücutta düşmeye başlayan kolajen üretimini arttırmaya yardımcı olur. 

Mikro enjeksiyon ve küçük iğneler kullanılarak hem mekanik hem de yüksek oranda kök hücre ve PRP etkisi ile ciltte kolajen üretimini uyarılır. Cildin çok daha güçlü ve çok daha sağlıklı kolajen üretmesine destek olunur, yöntem çok daha sıkı ve çok daha genç bir görünüm kazandırır.

Ameliyatsız Güzellikte Kalıcı Sonuçlar

Ameliyatsız Güzellikte Kalıcı Sonuçlar

Yaşlı cilt hücrelerinin yenilenmesi ve sağlıklı olanların artması vampir yüz germe operasyonunun öne çıkan en önemli faydalarından sadece ikisidir. Lokal anestezi ile yüz uyuşturulur ve kişinin kanı alınarak kan kök hücreler ve trombositlerden salınan tamir edici faktörler ile yenilenme süreci başlatılır, işlem ortalama 8 ile 10 dakika arasında sürer. 

Etkisini koruyabilmesi için yılda 1 ya da 2 yılda bir kez yaptırılması tavsiye edilir. Sonuçlar çok uzun sürelidir. Uygulandığı anda etkisini gösterir ancak asıl 2 ila 6 ay arasında etkisi gerçekleşir. Kişinin kendi kanı kullanıldığı için alerji riski yoktur. Doğal yüz hareketlerini etkilemez. Erkek kadın herkes güvenle yaptırabilir. Ödem, kızarıklık, ciltte soyulma, asimetri gibi yan etkileri yoktur. Yaz kış her mevsim uygulanabilir.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
24
10
8
6
3
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın