Görüş Bildir

'Dört Büyükler'den 1 Mayıs Mesajları

Anasayfa > Gündem

Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor kulüpleri, 1 Mayıs  Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Beşiktaş Kulübü'nün internet sitesinde yer alan kutlama mesajında, '112 yıllık şerefli mazimizde, her daim halkın takımı olmakla övündük. Tarihimizin her anında emeğe ve alın terine saygılı olduk. Tüm emekçilerin ve halkımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutlarız' denildi.

Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamada da, 'Başta kulüp çalışanlarımız olmak üzere, tüm işçi ve emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı'nı en içten dileklerimizle kutlarız' ifadelerine yer verildi.

Galatasaray Kulübü adına internet sitesinden açıklama yapan kulüp başkanı Duygun Yarsuvat ise 'Ülkemizdeki tüm çalışanların hak ve taleplerinin ele alındığı, gündeme taşındığı bir gün olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyorum' ifadesini kullandı.

Tüm emekçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlu olsun.

Çağdaş sistemler, emek ve emekçiye, layık oldukları önemi vermekte; örgütlenme kabiliyetini artırmaktadır. Fakat ülkemizdeki futbol yapısı, emeğin örgütlenmesini gereken şekilde teşvik etmemektedir.

Futbolu var eden temel unsur, sahadaki futbolculardır. Gariptir ki, futbolumuzda örgütlü olmayan tek unsur da futbolculardır. Ülke futbolu; yayıncı kuruluş, kulüp yöneticileri ve taraftar üçgenine sıkışmış durumdadır. Yapısal çözümler ve uygulamalar için; sahadaki futbol emekçilerinin acilen güçlü bir sendikal yapıya kavuşturulması gerekmektedir.

1 Mayıs İşçi Bayramı vesilesiyle belirtmek isteriz ki:

2010-2011 sezonunda, Trabzonspor camiasının ve futbol emekçilerinin emekleri şikeyle gasp edilmiştir. Gasp edenler himaye edilmiştir, himaye edilmektedir.

Trabzonspor mücadeledir.

Trabzonspor, emeği için mücadele etmeye devam edecektir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?