Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Donald Trump'ın Kadınlar Hakkında Kurduğu Cümleleri Kadın Bedeniyle Buluşturan Çalışma

242PAYLAŞIM

Donald Trump'ın kadınlara karşı duruşunu ve onlar hakkında konuşurken canavara dönüştüğünü daha önce duymadıysanız 18 yaşındaki Aria'nın bu çalışması sizi hayrete düşürebilir.

Dikkat: Fotoğraflar çıplaklık içerir.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/kassycho/signed...

Başkanlık seçimlerini kazanan Donald Trump'ın kadınlar hakkında sarf ettiği sözleri içeren bir dizi fotoğraftan oluşan çalışma Tumblr'da büyük ilgi çekti. Ardından tüm dünyada viral oldu.

"Taze ve güzel g.t"

Esquire'a verdiği röportajda, medyada kendisi hakkında yazıp çizilenleri "sahip olduğu" genç kadınlar ya da kendi deyimiyle "taze ve güzel g*tler" sayesinde pek kafaya takmadığını anlatırken, 1991.

18 yaşındaki Amerikalı öğrenci Aria Watson aldığı fotoğraf dersinin final projesi için #SignedByTrump (Trump imzalı) adlı bir çalışma ortaya koydu.

"Böyle tahta göğüslü birinin 10 numara olması çok zor."

Kadınlara dış görünüşlerine göre 10 üzerinden puan veren Trump'ın, kadın oyuncu Nicollette Sheridan hakkındaki sözü, 2005.

Final projesinde siyasi fikirlerini yansıtmaya karar veren Aria Watson'ın fotoğraflarında vücutlarında Trump'ın kadınlar hakkında ve kadınlara kurduğu cümleler yer alıyor.

"Dizlerinin üzerine çöktüysen, güzel bir manzara olmalı."

Celebrity Apprentice şovunun eski yarışmacılarından Brande Roderick'in yarışmadan çıkarılmamak için dizlerinin üzerine çöktüğünü öğrenen Trump'ın yorumu, 2013.

"Trump Clinton'a karşı zafer kazandığında kalbim paramparça oldu. Farklı bir şey yaratmam gerektiğinin farkındaydım."

"Onları a*ından tut..."

Arkadaşlarıyla konuşurken ünlü bir isim olduğu için kadınların her şeyi yapmasına izin verdiklerini "kaba bir dille" anlatırken, 2005.

18 yaşındaki Aria'nın politikaya ilgisi olmasa da, Trump konusunda bir şeyler yapmak zorunda hissetmiş.

"Politikayı anlamak için hiçbir zaman çaba göstermemiştim ama bu sene farklıydı. Oy vermek için iki hafta genç olsam da, neler olduğunu anlamak ve öğrenmek için yeterince yaşlıydım."

Aria Watson çalışmasını Facebook ve Instagram'da da paylaşmıştı ancak fotoğraflar kaldırıldı.

"Artık 10 numara değil."

10 üzerinden 10 veremediği Heidi Klum hakkında konuşurken, 2015.

Aria birlikte çalıştığı kadın modellerin adını vermemiş ancak hepsi aileden ve arkadaş çevresinden. Fotoğraflardan bir tanesinde ise kendisi bulunuyor.

“Bu fotoğraflardan tek beklentim insanların Donad Trump'ın nasıl biri olduğunu fark ettirmesi ve sesimi duyurması. Çoğu insanın Trump hakkındaki düşüncelerinin çoktan oluştuğunu biliyorum ama birilerinin #SignedByTrump'ı görmesini ve gözlerini açmasını umuyorum."

Modellerden biri Latin ancak Aria fazlasıyla ilgi toplayan bu çalışmasında istediği çeşitliliğe ulaşamadığını söylüyor. Sebebi ise yaşadığı yerde ve okulunda çoğunluğun beyaz olması.

"Nereden olursa gelen kan"

Kendisine sorular yönelten Megyn Kelly'nin öfkeden gözlerinden kan fışkırdığını belirtip hızını alamayan Trump, Kelly'nin her yerinden kan geldiğine dair "seksist" bir söylemle regl döneminde olabileceğine gönderme yaparken, 2015.

Aria Watson çalışmasının bu kadar hızlı ve etkili biçimde yayılmasını beklemiyormuş.

Son günlerde beni gözyaşlarına boğan mesajlar alıyorum. Beni ve #SignedByTrump projesini destekleyenler hiç kimsenin sizi susturmasına müsaade etmeyin. Düşüncelerinizi söylemekten korkmayın."

Cesareti ve başarısı takdire şayan!👏👏👏

"Onlara bok gibi davranmalısın."

Trump arkadaşına kadınlar konusunda her istediğini elde etmek için yapması gerekeni anlatırken.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
observer

mesela burada bir tanıdığın bunun gibi bi proje yapsa zaten o kişiden bir daha haber alınamaz sen de en iyi ihtimalle açığa alınırsın

Gizli Kullanıcı

Protestolarda vücudu kullanmanın haklı bir şey olabileceğini düşünüyordum ama kadınlara tırnağın kırılmış desen hayır kırılmadı pis seksist erkek diye vücuduna yazı yazıp sosyal medyada -yine seksist dediği erkeklerin salak cinsel algısıyla- yaymasından sonra sıkmaya başladı. Kadınsın ve bir konuda ezildiğini mi düşünüyorsun? Soyun,bir motto üret ve eleştirdiğin erkeklerin içindeki abazaların "AA ÇIPLAK KARI" tarzı tepkileriyle ses getir. Ha bir de tam tersi reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığıyla muhafazakar kesimin "cık cık" nidaları da eklensin bu şova. Tamam protesto edin eylem yapın ama kendi vücudunuzu kendiniz metalaştırmayın artık.

sude-rumeysa-sahin

Böyle diyen erkeklere, bir günde bizim el kaldırmamız lazım.

jrfeanor

şimdi popüler kültür ve kapitalizm de kadının en çok ezilen taraf olması diye başlardım konuya da solcu fırsatçısı diye yaftalanmaya gerek yok. zira cepte 5 kuruş yok yaşasın padişahım kafalarındakiler tükenmeden bu konuları konuşmaya gerek yok. şahsi olarak ergenlik dönemlerinde kendini ifade etme ve sıradan bir olayı abartarak dikkat çekmeye çalışan bunun için de vücudunu kullanan diğer hanım kızlarımızdan farklı değil yine yukarıda dediğim duruma geliyor durum.

melike91

Aha olum işte bu erkekler öyle kaba öyle yobaz öyle gerikafalı ki insan kelime yetmiyo. Allahım böyle düşünen erkekleri alıp öldürmek istiyorum. Canlı canlı kesip iç organlarını çıkartıp işkence yapmak istiyorum. Kan kartalı yapmak istiyorum anlıyonuz mu

oksuruk

Sen şimdi Trumptan farklı olduğunu mu düşünüyorsun :)

melike91

Farkım olsun diye değil zaten kadınları böylesine küçük düşüren erkeklerin bi kadın olarak canını yakmak istiyorum. Böyle yerici şeylerin bitmesini istiyorum. Birazda erkekler kadınlardan korksun istiyorum. Çünkü insanın doğasında var başına gelmeden anlamamak.

Görüş Bildir