İstanbul'daki "Mısır" Toplantısı Sona Erdi

 > Dış Politika-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Dolmabahçe'de 'Mısır' Zirvesi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan TBMM Başkanlığı seçiminin hemen ardından döndüğü İzmir'in Urla İlçesi'ndeki tatiline bu kez de Mısır'daki gelişmeler üzerine ara verdi. Başbakan Erdoğan'ın Mısır'daki gelişmeleri değerlendirmek üzere kurmayları ile Dolmabahçe'deki Çalışma Ofisi'nde biraraya geleceği öğrenildi.

Saat 16:00'da başlayacak toplantıda Bülent Arınç, Ahmet Davutoğlu, Ömer Çelik, Hüseyin Çelik, Mevlüt Çavuşoğlu ve Yalçın Akdoğan'ın da yer alacağı belirtildi.

ERDOĞAN, YOLA ÇIKTI

Bugün öğle saatlerinde Hacılar Koyu yakınlarına inen helikoptere binen Başbakan Erdoğan, Adnan Menderes Havaalanı'na geldi. Başbakan Erdoğan, kendisini bekleyen uçakla saat 13.55 sıralarında İstanbul'a gitmek üzere havalandı.

DAVUTOĞLU: SEÇİMLE BAŞA GELMİŞ BİR YÖNETİMİN ASKERİ MÜDAHALE İLE GÖREVDEN ALINMASI KABUL EDİLEMEZ

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Mısır'daki gelişmeleri değerlendirmek üzere basın toplantısı düzenledi. Dolmabahçe'deki Basbakanlık Çalışma Ofisi'ndeki basın toplantısında konuşan Davutoğlu, "Demokratik bir seçimle işbaşına gelmiş olan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin Mısır ordusunun müdahalesiyle görevinden alınması, Mısır devriminin kazanımları ve demokratik süreç açısından son derece kaygı verici bir durumdur. Seçimle başa gelmiş bir yönetimin askeri müdahale ile görevden alınması kabul edilemez" dedi.

Davutoğlu, "Dünkü müdahaleden sonra siyasilerin keyfi olarak gözaltına alınması kabul edilemez" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

Başbakan'dan Mısır Zirvesi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mısır’daki askeri müdahale nedeniyle Urla’daki tatilini yarıda kesti, bugün kurmaylarıyla İstanbul'da toplantı yapacak. Başbakan'ın toplantısı öncesi basın açıklaması yapan Dışişleri Bakanı Davutoğlu, ''Halk iradesiyle seçime gelen hükümetler ancak halk iradesiyle görevden alınırlar'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan TBMM Başkanlığı seçiminin hemen ardından döndüğü tatiline bu kez de Mısır'daki gelişmeler üzerine ara verdi. Başbakan Erdoğan saat 13.55'de Adnan Menderes Havalanı'ndaki özel uçağıyla İstanbul'a hareket etti.

Haberin Tamamı İçin:

İstanbul'daki "Mısır" Toplantısı Sona Erdi

Başbakan Erdoğan'ın başkanlığında, Mısır'da yaşanan son gelişmelerin ele alındığı toplantı yaklaşık 3 saat sürdü.

İSTANBUL

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında, Mısır'da yaşanan son gelişmelerin ele alındığı toplantı sona erdi.

Toplantı, Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nde yaklaşık 3 saat sürdü. Toplantıya, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, AK Parti genel başkan yardımcıları Hüseyin Çelik ve Mevlüt Çavuşoğlu ile Başbakanlık Başdanışmanı Yalçın Akdoğan katıldı.

Toplantıda, ordunun yönetime el koyduğu Mısır'daki son gelişmeler değerlendirildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAhmet DavutoğluBaşbakanBaşbakan YardımcısıBülent ArınçHüseyin ÇelikİstanbulİzmirMısırÖmer ÇelikRecep Tayyip ErdoğanTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir