Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Doğum Yolculuğunun Tadını Çıkarmak

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Doğum Yolculuğunun Tadını Çıkarmak

Doğum Yolculuğunun Tadını Çıkarmak

Gebelik evresi bir kadın için geçirebileceği ve hayatı boyunca yaşayacağı en güzel deneyimdir. Mutlaka anneliği her kadın tatmalı ve yaşamalıdır. öyle ki dünyanın en güzel varlığını annelik duygusu ile birlikte yaşamak ve bu evrenin tadını çıkarmaktır. tabiki ilk anne olacak kadınların ve babaların hepsinde bir korku mevcut olmaktadır. Çünkü bebek ile ilgili endişeleri vardır iyi bir ebeveyn olabilir miyiz?

Kadın gebe kaldığında korkusunu ve keyfini aynı anda nasıl çıkarmalıdır ?

Anne adayları için annelik hissi gebeliğin ilk gününden itibaren kadının çevresi tarafından duyduğu doğum hikâyeleri sebebi ile büyük endişeler ve korkular yaşamaktadır. Ancak gebeliğin keyifli geçmesi için anne adayı keyfini çıkararak kontrolü ele almalıdır. Doğanın kadına sunduğu en güzel deneyimdir gebelik ve annelik ayrıca bu güzelliğin tadına varmak düşüncelerinizi olumlu yönde tutarak mümkündür.

Anne adayı 9 ay 10 günlük gebeliğinin tadını nasıl çıkarmalı ve yaşamalıdır ?

Pek çok kadın ilk gebeliği olduğu için sorunlarla karşılaşmaktan korkmaktadır. Bunun sebebi ise çevre faktörlerdir. Kişinin bilinçaltında oluşan korkuları sorun olarak karşısına çıkar. Bu nedenle en keyifli geçecek gebeliği zorlaştırmaktadır. Bir anne adayı için en önemli olan bu anların rahat ve oluruna bırakarak gebeliğin zevkini çıkarmaktır. Çünkü hiçbir şey annelik duygusunun önüne geçemez. Gebelik zamanı bir anne adayı için hayatının bir değişimidir. Bebeğin anne karnında gelişim süreci buna etken olarak annenin de gebelik durumundan dolayı değişen hormonları hem anne hem de bebek açısından yaşanılacak en güzel değişimdir.

Anne adayı gebe iken bebek ile olan iletişimi nasıl başlar ?

Anne adayı gebeliğin ilk gününden itibaren duyguların en güzelini yaşar. Gebeliğin ilk zamanları genel olarak biraz daha rahat geçmektedir. Ama ilerleyen haftalarda anne adayı oldukça zorlanır. Mide bulantıları, kusmalar, kasılmalar, ağrılar gibi pek çok şikâyetleri olmaktadır. Bazı anne adayları gebe olduğunu bile kabullenmek istemezler oysa hayatın en güzel varlığı olan bebeği dünyaya getirmek yaşanılacak farklı ve çok güzel bir deneyimdir.

Anne adayı gebeliğinin hangi zamanından sonra bebek ile iletişimi sağlanır ?

Gebeliğin ilk günleri anne için biraz zor geçer özellikle bulantılar ve kusma gibi şikâyetler başlar. Haftalar ilerlemeye başladıkça annenin hormonları onu uyarır. Anne karnında bebeğin ilk hareketlerini hissetmeye başladığı zaman farklı duygular ve duygusallık oluşmaktadır. Çünkü içinizdeki büyüyen mucize anne ile iletişime geçerek ben buradayım diye mesaj vermektedir.

Gebeliğin anne üzerindeki etkileri nelerdir?

Bazı annelerde aşırı duygusallaşma, aşerme, yorgunluk, eklem ağrıları, kasılmalar, uyku düzensizliği, şişlikler gibi pek çok belirtiler meydana gelmektedir. Bazen anne gebe olduğu için pişmanlık duyabilir. Ama bu şikâyetler bebek doğduktan sonra anne bebeğini ilk kucağına aldığı zaman bütün her şey geride kalacak ve hiç yaşanmamış gibi olacaktır.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir