Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Doğum Kontrolünde Devrim Yaratacak Son Gelişme: Erkek Doğum Kontrol Jeli!

 > -
Abone ol

Doğum kontrol yükününün çoğunu tek başına taşıyan kadınlara ve bu yükü paylaşmak isteyen erkeklere müjde!

Ağrısız, acısız ve hatta o çok korkulan hormonları da etkilemeyecek yeni bir gelişmeyi sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarız: Erkekler için doğum kontrol jeli!

Kaynak: http://www.thedailybeast.com/articles/20...

Tıp pek çok konuda çığır açan gelişmelerle her gün bizi şaşırtsa da, yıllardır erkekler için doğum kontrol konusunda önemli bir atılım yapmamıştı.

Kuşkusuz ki bunda ilaç şirketlerinin kadın doğum kontrol hapından elde ettikleri inanılmaz büyüklükteki kar marjı ve bunu kaybetmeyi istememeleri de büyük rol oynuyordu.

Aksi takdirde, ilk örneklerinin Antik Mısır döneminde görüldüğü prezervatiften bir adım bile öteye gidememiş olmalarının başka bir açıklaması olamaz.

Uzun süreli bir etkinlik sağlayan ve hem maliyeti, hem satışı düşük fiyattan olacak yeni bir ilaç için, hiçbir ilaç firması atılım da yatırım da yapmak istemiyordu.

Neyse ki, Hindistan merkezli Parsemus Vakfı bütün imkansızlıklara ve desteksizliğe rağmen çalışmalarını sürdürdü.

Uzun araştırmalar sonrasında, geliştirilmekte olan erkek doğum kontrol hapına bile rakip olacak ve ilaç firmalarını üzecek gelişmeyi kaydettiler.

Babun testlerinden olumlu sonuç alan mucize: Vasalgel!

Ağrısız, acısız, uzun dönem etkili ve uygun fiyatlı koruma sağlayacak Vasalgel'in, Dünya nüfusunun yarısı tarafından kullanılacağı öngörülüyor!

Bu mucizevi karışım, vazektomi(sperm kanallarının ameliyatla devre dışı bırakılması) gibi çalışıyor, fakat vazektominin geri dönüşsüzlük unsurlarını taşımıyor.

Peki nasıl etkili oluyor?

Testislere enjekte edilerek spermin testisten çıkışını engelleyen Vasalgel, polimer olduğu için hormonal problemler yaratmıyor. İstendiği zaman bir başka enjeksiyonla da tamamen etkisiz hale getirilebiliyor. Böylece tek seferde uzun süreli bir koruma sağladığı gibi, kullanıcısına dilediği zaman geri dönüş imkanı veriyor.

Hem kadınların hem de erkeklerin sabırsızlıkla piyasaya sürülmesini beklediği Vasalgel'in, 2017'de tüm raflarda yerini alacağı söyleniyor.

Ve nihayet doğum kontrol planlaması partnerler arasında eşit paylaşılabilecek!

Erkekler için geliştirilmekte olan haplar ve bu jel sayesinde, türlü yan etkilerine rağmen doğum kontrol planlamasını üstlenmiş kadınların da yükü hafifleyecek.

Daha şimdiden, doğum kontrol sorumluluğunun kendine düşen kısmını üstlenmeye hazır erkeklerden destekler gelmeye başladı bile.

İşte Dünya'dan erkek doğum kontrolüne yönelik destek mesajları:

''Keşke doğum kontrolü daha ''eşit'' olsaydı!''

''Bence doğum kontrolü paylaşılması gereken bir sorumluluk olmalı!''

''Ben ne zaman erkek doğum kontrol hapı alabileceğim?''

Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Partnerimle bu sorumluluğu paylaşmaya hazırım!
Henüz çok yeni bir uygulama olduğu için, temkinli yaklaşmak gerektiğine inanıyorum.
Bana pek güvenilir gelmedi, kesinlikle kullanmayı düşünmüyorum.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
altairassassin0

Sperm ile meni aynı değil diyen çok bilmiş ama çok yanılan insancıklar madem türkçe konuşuyonuz o zaman gerçek türkçe konuşalım sizle sperm:türkçede meni dir üreme hücresinin adı da tÜrkçede :DÖL DÜR.. sperm veya meni içinde y kromozomu taşıyan canlı hücreler yani döl ler testislerden yani yumurtalıklardan çıkar meninin de çıkışı içinde sperm bulunduğundan testisler yani yumurtalıklardır testis çıkışını tıkarsan vasagel yöntemi ile testisten meni çıkmayacağı için dolayısı ile içi,ndeki sperm de çıkmaz yani orgazm olursun ama üreme organından herhangi bir sıvı çıkmaz. Bazı çok bilip yanılan arkadaşlar meni ile sperm farklı demiş alın size kapak...

gokhanarslangeygel

Arkadaşım kaba etinden uydurduğun pislik bilgilerle insanları da zehirleme istersen? Meni ile sperm aynı şey değildir. Sperm üremeyi sağlayan sana benzeyen hücrelerdir. Meni ise jölemsi beyaz renkte spermleri taşıyan hücredir. Orada da bahsettim embesil arkadaşım benim kısır bir erkekten de meni çıkışı olur ama üretim sistemi yoktur sperm hücreleri meni içinde bulunmaz veya ölü olarak bulunur. Sen şimdi git o kapağı yalnız kaldığın içine kapandığın bir günde kendine monte et canısı :)

burak-dincer

o geri dönüş yolu işe yaramaz ise vay haline :D sex uğruna hayatını ziker. ama işeyararsa çok şey değişir.

bastard

ooo yine spermle meniyi ayıramayan sığırlar toplanmış sjskdldş ya bir de hemen her konuda biz erkeğiz şöyleyiz böyleyiz aman şöyle üstünüz korkusuzuz güçlüyüz diyip bir iğneden korkuyonuz bu nasıl iş hacılar??tamam hassas bi yer vs de bir tane tırt iğne ne kadar sürebilir ya maksimum nedir yani?normal bir iğnenin enjekte edilmesi 10 sn sürüyorsa hadi de ki bu değişik bişey falan 1 dk 2 dk sürsün anasını satayım..üremeyin ya valla üremeyin yapmayın

ersel-umit

Türk kadını cinsel ilişkide ölü gibi duruyor zaten,bari doğum kontrolünü o yapsın.

Gizli Kullanıcı

Tam olarak öyle değiller yani ama biz ona yatakta zayıflar diyelim. :) Ayrıca doğum kontrol hapının çok fazla yan etkisi var , o yüzden sakıncalı. Yoksa herkes kullanmalı.

gokhanarslangeygel

Sayın sperm ile meniyi(sizin dilinizde döl) aynı şey zanneden haymana davarları sizler zaten seks yapmayın. Meni orgazm olduğunuzda sperm hücrelerini taşıyan sıvının adıdır. Sperm ise meni içerisinde rahme ulaşan hücrelerdir. Bu jel sperm üretimini engelliyor meni üretimini değil. Doğurganlığı olmayan bir erkekte meni çıkışı olmadığını falan mı sanıyorsunuz? Yani kısır bir erkek orgazm olduğunda meni çıkartmıyor mu sanıyorsunuz? Ulan çok zekisiniz. O değil sizinle seks yapacak kızın aklına tüküreyim... :( Keşke öyle olsaydı da insanlar kısır olduklarını, çocukları olmayacağını en başından bilebilselerdi. Ulan insan azıcık düşünür cidden artık bu ülkenin cehaletine inanamıyorum şaka gibi :D

ali-utku-ayvali

Abi saçmalamayın oraya enjeksiyon yapıp kanalları tıkadıktan sonra toptan testis aldır daha acısız bunun neresi eşit? Haplara ve kondomlara devam.

Görüş Bildir