Doğum Günün Kutlu Olsun iPhone!

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Doğum Günün Kutlu Olsun iPhone!

Bundan tam altı yıl önce Apple ilk iPhone’u satışa sunarak yeni bir dönemn kapılarını açtı. Sonrasında bu cihaz 356 milyon satıldı, akıllı telefonlar bireysel teknolojinin ana odağı, kültürel ikon ve Apple’ın can damarı haline geldi.

2007′de satışa sunulan ilk iPhone modelinin ardından onu 5 cihaz takip etti. Bunlardan en yenisi olan iPhone 5 eylül 2012′de geldi ve iPhone’un ekran boyutunu değiştiren ilk cihaz oldu.

2013′ün ikinci çeyreğine gelindiğinde, iPhone Apple gelirlerinin yarısını oluşturuyordu. Bu tahmin ettiğinizden de çok para demek. Apple 31 Mart’ta sona eren çeyrekte 22,96 milyar dolar gelir elde etti. Bu, iPhone’un Apple’a sağladığı yaklaşık 11,5 milyar dolarlık gelirin tek başına Coca-Cola ve Walt Disney (11,04 milyar ve 10,55 milyar) gibi devlerden daha fazla olduğu anlamına geliyor.

Geride kalan 6 yıl iPhone için her zaman güllük gülistanlık değildi. Önce anten problemi, ardından da üreticisi Foxconn’un işçi haklarına karşı tasvip edilmeyen davranışları iPhone’un eleştirilmesine sebep oldu. Ancak iPhone’un şu an hiç olmadığı kadar büyük sorunu var. Çoğu kişi iPhone’un artık kral olmadığı görüşünde. HTC One, Sony Xperia Z ve Samsung Galaxy S4′ün karşısında basit kaldığı kanısı gözardı edilebilecek gibi değil. İşte tam da bu noktada gözler yeni nesil iPhone’a çevriliyor. Acaba iPhone 5S bu serüveni daha iyiye götürebilecek mi?

Stuff

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AppleHTCSamsungSonyWalt DisneyiPhone
Görüş Bildir