Görüş Bildir

Doğu'da Bin 422 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

Anasayfa > Gündem

Doğu Anadolu Bölgesi’nde önceki gün başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle bin 300 köy yolu ile 323 mezranın yolu ulaşıma kapandı.

Sibirya üzerinden gelen ve Türkiye’yi etkisi altına alan kar yağışlı hava etkisini sürdürüyor. Kar yağışı nedeniyle Doğu Anadolu Bölgesi’nde binden fazla köy yolu ulaşıma kapandı. Erzurum il genelinde 400 köy ile 26 mezraya ulaşım sağlanamıyor. 

Bölge illerinde köy yolları kapanan iller ve sayıları şöyle: Ağrı'da 420, Erzincan'da 75, Muş 368, Iğdır 65, Ardahan 56, Kars 38 olmak üzere toplam bin 422 köy yolu kardan kapandı. 

Erzurum il merkezinde kar kalınlığı 25 santimetre olarak ölçüldü. Palandöken’in yüksek kesimlerinde ise kar kalınlığı 80 santimetreyi buldu. Erzurum’da gece en düşük hava sıcaklığı eksi 12 olarak ölçüldü, termometreler ile gündüz hava sıcaklığını eksi 8 olarak gösterdi.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, kapalı köy ve mezra yollarını açmak için çalışma başlattı. Güney ilçelerinde devam eden tipi nedeniyle bu bölgelerde tipinin dinmesinin beklendiği belirtildi. Bölgedeki diğer illerde ise İl Özel İdareleri’ne bağlı karla mücadele ekipleri 123 iş makinesi ve yaklaşık 700 kişi ile karla mücadele çalışması yapıyor.

CHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
2
2
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?