Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Doğanşehir'de Çöpler Çevreyi Tehdit Ediyor

-

Doğanşehir Tarafsız Haber Merkezi

Doğanşehir Tarafsız Haber  Merkezi

Doğanşehir ilçesinde, çöplerin bilinçsizce dökülmesi sonucu çevreye dağılan çöpler sulama kanallarını tıkadı.

Doğanşehir ilçesinde ortaya saçılan çöpler çevredeki tarla ve bahçeleri tehdit ediyor.

Çöplerin bilinçsizce dökülmesi sonucu çevreye dağılan çöpler sulama kanallarını tıkadı. Doğanşehir mezarlığını tamamen tehdit altına alan

ve Doğanşehir çöplüğü içinden geçen DSİ nin sulama kanalına zehirli suların akması sonucu sulama kanalları hem tıkanıyor hem de çöplüğün zehirli suları bahçelere ve ağaçlara zarar veriyor.

Doğanşehir Sulama Birliği Başkanı Abuzer Toprak, Sulama Birliği personeli ile çöp toplamaya başladı. Konu ile ilgili açıklama yapan Toprak şunları söyledi:

"Doğanşehir Sulama Birliği olarak burada belediyenin çöplerini haftada bir kez topluyoruz. Burada bin dönüm arazi var. Buraları çöp bastı, haftada bir temizlememize rağmen tıkanıyor. Bu konuda belediyemiz hiçbir şey yapmıyor. Sağlık açısında çok sıkıntı yaşıyoruz. Burada bahçeler sineklerden geçilmiyor. Sağlık açısından çok büyük problemdir. Vatandaş çok rahatsız oluyor."

İş adamı Vahap Küçük ise, kendi bahçesinin içine girilecek gibi olmadığını söyleyerek "Burada kimler yetkili ise göreve çağırıyoruz. Ağaçlarımız zehirleniyor tüccar burada gelip elmanın kirazın yüzüne bile bakmıyor.

Bir de kutsal değerimiz olan sevdiklerimizi gömdüğümüz mezarlık var. O da çöp istilasında. Allah için şu hale bakın her taraf çöp her sene toplatıyoruz.

Bu konuda bir şeyler yapılmasını istiyoruz" dedi.

Doğanşehir Tarafsız Haber Merkezi

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir