Doğan Grubu'ndan Ethem Sancak ve Boynukalın Hakkında Suç Duyurusu

 > 
8PAYLAŞIM

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, AK Partili Boynukalın hakkında Savcılığa suç duyurusunda bulundu. Ayrıca Doğan Grubu da Güneş Gazetesi sorumluları hakkında "Terör Örgütüne Hedef Gösterme", "Hakaret" ve "İftira" gerekçeleriyle suç duyurusunda bulundu.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, AK Parti Milletvekili Abdurrahim Boynukalın hakkında, "Hakaret", "Tehdit" ve "Suçu ve Suçluyu Övme" gerekçesiyle Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Ethem Sancak hakkında da suç duyurusu

Ayrıca Güneş Gazetesi'nin "Al Sana Belge1-2 " başlıklı manşetiyle ilgili; Ethem Sancak (Yönetim Kurulu Başkanı), Turgay Güler (Genel Yayın Yönetmeni) ve Mustafa Dolu (Sorumlu Müdür) hakkında, "Terör Örgütüne Hedef gösterme", "Hakaret" ve "İftira" gerekçeleriyle, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Hürriyet Gazetesi, DHA ile Doruk Televizyon ve Radyo Yayıncılık A.Ş., Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Ne olmuştu?

15 Eylül'de Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili İdris Kurt, Güneş gazetesinin 10 Eylül 2015 tarihli ''Al Sana Belge" başlıklı haberini ihbar kabul ederek, yaptıkları yayınlardan dolayı Doğan Medya Grubu hakkında resen soruşturma başlatmıştı.

Grup bünyesindeki bazı televizyon ve gazetelerde ''29 Ağustos 2015'te Siirt'te şehit düşen askerlerin fotoğraflarının sansürsüz yayınlanması", ''Tunceli'de öldürülen PKK'lıların fotoğraflarının sansürlenmesi'' ile ''Cüneyt Özdemir'in PKK'ya katıldığı iddia edilen 'kırmızı fularlı kız' olarak bilinen Ayşe Deniz Karacagil ile televizyondaki röportajı''nın soruşturmaya konu olduğu bildirilmişti.

Ajanslar

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir