Görüş Bildir

Doğalgaz Açma-Kapama Bedellerine Zam Geldi: Doğalgaz Bedellerine Ne Kadar Zam Geldi?

Anasayfa > Güncel

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), doğalgaz faturalarındaki bağlantı ve açma-kapama bedellerine zam geldiğini açıkladı. EPDK doğalgaz dağıtımında bağlantı ve hizmet bedellerinin üst sınırlarının tespit edildiğini bildirdi. Ortaya çıkan sonuçlar doğrultusunda teminat bedellerine zam yapıldı. Peki doğalgaza ne kadar zam geldi? İşte detaylar...

Üst üste gelen zam haberlerine bir yenisi daha eklendi. Doğalgaz faturalarına yansıyan açma-kapama ve bağlantı bedellerine zam geleceği bilgisi bugün EPDK tarafından açıklandı. Dağıtımdaki bağlantı ve hizmet bedellerinin üst sınırının tespit edilmesi sonucu teminat bedellerine gelen zam faturaları ne kadar etkileyecek merak konusu oldu. İşte detaylar...

1 Ocak İtibariyle Doğal Gaza Zam

1 Ocak İtibariyle Doğal Gaza Zam

EPDK'nin konuyla ilgili Kurul kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak 1 Ocak itibarıyla geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi. Buna göre, doğal gaz dağıtım şirketlerinin 2022 yılı için uygulayacağı abone bağlantı bedelinde üst sınır 1158 lira oldu. Bu rakam geçen yıl 749 lira olarak belirlenmişti.

Açma-Kapama Bedeli Ne Kadar Olacak?

Açma-Kapama Bedeli Ne Kadar Olacak?

Sayaç açma-kapama bedeli 36 lira, sayaç değişim bedeli 371 lira olarak belirlenirken, bağlantı güvence bedelleri yapılan bağlantı tipine göre 42 lira ile 733 lira arasında ve iç tesisat işlem bedelleri 63 lira ile 482 lira arasında olacak.

Geçtiğimiz Yıl Ne Kadardı?

Geçtiğimiz Yıl Ne Kadardı?

Geçen yıl, açma-kapama bedeli 30 lira, sayaç değişim bedeli 306 lira, bağlantı güvence bedelleri 35 lira ile 620 lira arasında ve iç tesisat işlem bedelleri 52 lira ile 397 lira olarak uygulanmıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?