Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Doğal Güzellik' İçin Koltuk Altı Tüylerinizi Uzatmaya Ne Dersiniz?

734PAYLAŞIM

''Olgunlaşan bir insan ve sanatçı olarak koltuk altı tüylerini sevdiğimi fark ettim.''

Londralı fotoğrafçı Ben Hopper, 2007 yılında bu sözleri söyleyerek, alışılmışın dışında gerçekleştireceği çekimlerine başlamış.

Kaynak: http://www.huffingtonpost.com/2014/04/07...

2014 yılında yayınladığı fotoğraflar serisine 'Doğal Güzellik' adını vermiş.

Bu fotoğraf serisi ile amaçladığı şey, güzellik endüstrisi tarafından yaratılan standartlara karşı mücadele etmekmiş.

Birkaç model, tasarımcı, aktris ve tasarımcı arasından seçtiği bir grupla çalışan Hoper'in amacı kadın güzelliğini vurgulamak; koltuk altı tüyleri ile onların doğal birlikteliğini hatırlatmakmış.

Ancak bu elbette düşündüğü kadar kolay bir şey değilmiş. Fotoğraf çekimleri için koltuk altı tüylerini uzatmaya başlayan modellerinden biri bile bir süre sonra durumdan iğrendiğini ve çekimlere katılamayacağını bildirmiş.

Hopper özgür birer birey olan kadınların koltuk altı tüyleriyle ne yapması ya da ne yapmaması gerektiğine dair sarsıcı bir açıklama getirmek istemediğini ifade ediyor.

“Kadınların koltuk altı tüylerini uzatmaya başlamasını istediğimi söylemiyorum. Sadece bunun bir seçenek olduğunu düşünüyor, kimsenin de bu seçeneği gözden kaçırmasını istemiyorum. İnsanların güzelliğe dair sunulan standartları sorgulamasını istiyorum.” diyor Hopper.

''Tüm mesele modaya uygun kadın güzelliği ile koltuk altı tüylerinin alışılmadık zıtlığını göstermek.'' diyen Hopper, bunda oldukça başarılı olmuşa benziyor.

Peki siz Ben Hopper'in bu önerisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Saçma ve gereksiz bir çalışma olmuş.
Farkındalık yaratmak için iyi, ancak uygulanmasına sıcak bakmıyorum.
Kesinlikle katılıyorum, uygulanmasını da destekliyorum.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bir-doktor

Bikere kılların vücutta olması doğal bir şey olduğunu burada kimse kalkıp inkar etmeye kalkmasın, biz öyle yaratılmışız, vücudumuzla barışık olmalıyız. İnsan kendi doğal halinden tiksinip iğreniyorsa ona psikolojik destek gerekir. Yani "ben boyumdan veya ten rengimden iğreniyorum" demek gibi bir şey. Bunlarla dalga geçmek yerine yüzüne bir ton boya sürenle veya kalıcı dövme yapanla dalga geçin bence, o daha saçmalıktır ve kesinlikle daha iğrençtir, fakat Medya insanların yüzünü kadar gözünü de boyamıştır. Hijyenden de kimse bahsetmesin, öyleyse kadınlar da erkekler de saçlarına da kaşlarına da ağda yaptırsınlar, daha hijyenik olur. Saçlarını nasıl temiz tutabiliyorsanız bunu da temiz tutabilirsiniz ama siz 2 hafta da bir banyo yapıyorsanız ona diyecek lafım yok. (devam ediyor..)

bir-doktor

Koltuk altı kılları bırakmak doğallıktır onları almak da bir zevktir (tercihtir), isteyen alır istemeyen almaz. Bazıları için de, partnerin koltukaltı kılları çok tahrik edici bir şey olduğunu buradan söylemek isterim. Yok iğrendim yok tiksindim gibi laflar söylemeye gerek yok. Kadının vücudunu sevecekseniz doğal halini sevin, modifye halini seviyorsanız siz başka bir şey seviyorsunuz demektir.

stiletto

İğrenç pasaklı,buram buram ter kokan, bakımsız, tembel, pis bir hatunum demiyorda; "İlginlişin bir insin vi sinitçi ilirik kiltik ilti tiylirini sivdiğimi firk ittim.'' diyor.

p_nar87

ne pardon ne?!!!!!! nebiçim bi hale geldi ya bu insanlar artık koltuk altı kılını bile modaya aldılar sevilmeyince beyenilmeyincede yobazlık oluyo çok saçma bi çalışma olmuş bu doğal güzellik falan değil oldukça itici ve iğrenç bir moda artık eşcinsel çiftlere bile yenilikçi çağdaş der olduk hadianlarım insanın kılı vardırda bunu moda haline getirmek nedir yaa lütfen yolunuzdan sapmayın kadınlar temizken gayet güzel .

songoflife

Kokun anasını satıyım kokun da burnumuzun direği kırılsın bir daha koku alamayalım. Hep beraber rahatlarız...

Görüş Bildir