Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Doğa Sever Arzuhan Yalçındağ'dan Beklenen Açıklama Geldi

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Doğa Sever Arzuhan Yalçındağ'dan Beklenen Açıklama Geldi

Doğa Sever Arzuhan Yalçındağ'dan Beklenen Açıklama Geldi

Bodrum Cennet koyu mevkisinde denize yakın bir konumda Arzuhan Doğan Yalçındağ villa tipi evler yaptırmaktadır. Uzun bir süre önce inşaata başlanan villaların son olarak yüzde seksen oranlarında bitirildiği söylenmektedir. Bilindiği üzere bu projeye başlamadan önce birçok problemle karşılaşılmıştır. Buna sebep olarak projenin konumu gösterilmektedir. Fakat doğa tutkunu olmasıyla bilinen Arzuhan Yalçındağ’ın girişimleri ve detaylı incelemeleri yaptırması sonucunda ortadaki tüm problemlerin kaldırıldığı bilinmektedir. Bu kadar uzun bir çaba verildikten sonra büyük bir hızla başlayan inşaat sürecinde de gereken kontroller yetkili kişilerden tarafından yapılmaya devam edilmektedir. Tam da inşaatların bitmesine yakın şu günlerde ortaya atılan asılsız bir haber doğrultusunda halkın tepkisinin toplandığı görülmektedir. Yaşanılan bu tatsızlığa son vermek için Aruzhan Yalçındağ tarafından ayrıntılı bir açıklama yapılmıştır.

Haber ilk olarak Star gazetesi tarafından gündeme getirilmiştir. Günümüzde yaygın olarak kullanılan sosyal medya aracılığıyla ise kısa bir zaman içerisinde neredeyse herkesin konuyla ilgili bir tepkisinin ortaya çıktığı görülmektedir. Star gazetesinin yaptığı haberde çevreye ve doğaya zarar veren Bodrumdaki villa inşaatının sona erdirildiğiyle ilgili ifadeler yapılmaktadır. İptal kararını veren ve uygulayan kurumun ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olduğu söylenmektedir. Buna rağmen kurumun internet servisinden veya yetkili kişiler tarafından konu ile ilgili olarak her hangi bir açıklamaları bulunmamaktadır. Zaten haberlerin sonrasında yapılan açıklamada böyle bir şeyin olmadığı inşaatın sorunsuz ve doğaya saygılı bir şekilde devam ettiği bildirilmektedir. Açıklamanın Arzuhan Yalçındağ’ın kendi ağzından çıkması ise halkın sakinleşmesini sağlamaktadır. Doğaya verilen zararlara aşırı derecede duyarlı olunan bu günlerde böyle bir haberin ortaya atılması herkesi tedirgin ettiği hissedilmektedir. Arzuhan Doğan Yalçındağ , kesin ve net ifadelerle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın inşaatlar hakkında bir durdurma kararı veya mühürleme durumu olmadığını söylemektedir. Ülke genelinde yaptığı yatırımlarla ve özellikle Türk kadınının geleceği için üzerinde çalışmalar yaptığı kampanyalarla birçok kişinin takdirini ve sevgisini kazanan Arzuhan Yalçındağ, doğaya hiçbir şekilde zarar verilmediğini ve zarar vermek de istemediklerini belirtmektedir. Çıkan haberlerin tam aksine olarak bölgenin oldukça seyrek bir bitki örtüsüne sahip olduğu bu yüzden de kendileri tarafından ağaçlandırma çalışmalarının yapıldığını ve bu çalışmalarında devam edeceği vurgulanmaktadır.

Açıklamada da net bir şekilde belirtildiği gibi birçok farklı türde ağaç dikildiği Bodrumun Cennet koyu mevkiinde herhangi bir sit alanı uygulaması olmadığının da üzerinde durulmaktadır. Arzuhan Yalçındağ’ın ifadelerine göre bölgeye boyları 8 ila 10 metre civarında 10 adet bambu ağacı, 21.03.2013 tarihinde yüz adet her biri 3 metre boyunda zeytin ağacı fidanı dikilerek bölgenin seyrek bitki örtüsüne destek çalışmalarının devam ettirildiği söylenmektedir. Önümüzdeki günlerde medyada da konu ile ilgili görüntülerin ortaya çıkmasıyla birlikte her şeyin netliğe kavuşması beklenmektedir.

Bir önceki makalemizde Lise Öğrencisi Elif Bilgin'in Google Başarısı başlığı altında; Elif Bilgin Google ve Elif Bilgin Kazandı konularına değindik. Bu konular hakkında detaylı bilgiler verdik.

Arzuhan Yalçındağ Hakkında

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BodrumDeepMindGoogleSosyal MedyaStar tv
Görüş Bildir