Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Doğa Katliamı: Ölen Albatrosların Midelerinden Çıkanlara Bakın!

 > 
5.8bPAYLAŞIM

Doğa Katliamı: Ölen Albatrosların Midelerinden Çıkanlara Bakın!

Bu tüyler ürpertici görüntüler Pasifik Okyanusu'nda Midway Adası olarak adlandırılan bölgede fotoğrafçı Chris Jordan tarafından fotoğraflanmış. Adından da anlaşılacağı gibi, Midway Adası, Kuzey Amerika ve Asya arasındaki bölgenin tam ortasında.

Bu adada bulunan yavru albatroslar okyanus akıntılarıyla gelen zehirleyici plastiklerle besleniyor.

 İşte bu kirliliğin sonuçları...

1. Büyük Pasifik çöp denizinde bu hayvanlar renkli plastik parçalarını yiyerek zehirlenmişler.

2. Bu yüzen ölüm tuzakları düşük kalite plastikten yapılmış olup yüksek derecede zehirleyicidirler.

3. Bu fotoğraflar Kuzey Pasifikteki çöplüğe dönen bölgede çekilmiş. Bu bölge neredeyse Teksas eyaletinin 2 katı büyüklüğünde.

4. Ölü kuşların fotoğrafları dünyanın en büyük deniz yaşamı rezervinin nasıl bir çöplüğe dönüştüğünün belgesi.

5.

6. Normal şartlar altında bir Albatros en az 50 yıl yaşıyor.

7. Ne yazık ki bizim plastik tüketimi alışkanlıklarımız bu görkemli deniz kuşlarının ölmesine sebep oluyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
burak-sonmez

ne bulduysa yemiş, insanlara vicdan yaptırmamak lazım diyenler var. insan bazen gerçekten hayret ediyor. vahşi doğanın .mına koyduk lan uyanın bişeyler yapın "komik yorum dışında"

karbonat

Fotoğraflar gerçek değil sonradan konmuş o maddeler diyen arkadaşlara gelsin http://onedio.com/haber/gozlerinize-inanamayacaksiniz--298155

Gizli Kullanıcı

yıllarca maruz kalındığında bünyeleri bağışıklık göstermiştir zarar almayacak şekilde evrilmiştir bir diğeri kuşlar zaten genç ölmüş bir sebebi olmalı

serge-mersin

BUnları içine sonradan koymuşlar,eğer gerçekten yutmuş olsalardı en azından mide asidi sonucu plastiklerde kararma olurdu.rengarenk hepsi.Plastik zarar veriyor olabilir ama fotoğraflar yalan ve kurgu

yavuz.ozturk.376258

kuşlarda mide asidi yoktur serge-mersin yediklerini kum ve taşlarla öğütürler.. kuşlarda mide de yoktur kuşlarda kursak yada taşlık olur..bilgine

serge-mersin

Araştırmalarım sonucu dediğiniz gibi olmadığını öğrendim.Güvenilir kaynaklardan aldığım bilgiler neticesinde; Midede, kimyasal sindirim gerçekleşir. Taşlıkta, mekanik sindirim gerçekleşir. Ayrıca bağırsakta yeniden kimyasal sindirim gerçekleşiyor. Yani bir şekilde bu plastik materyallerin çokluğu,şekli,cesedin resmen üstünde durması doğal bir oldu gibi gözükmüyor.En azından bu kadar fazlası..

pedram531

yok atık

Görüş Bildir