Diyarbakır Valisi’nden Baydemir’e Sert Yanıt

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Diyarbakır Valisi’nden Baydemir’e Sert Yanıt

Diyarbakır Valisi’nden Baydemir’e Sert Yanıt

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, ''Bu ilde seçimle iş başına gelen ve aynı zamanda hukukçu olan kişi ya da kişilerin, ilkokul mezunu dahi olmayan kişiler karşısında, el pençe durmak suretiyle sorgulandığını ibretle izledik'' dedi.

Vali Toprak, Diyarbakır'da görev yapan basın mensupları ile iftarda bir araya geldi. Vali Toprak, basın mensuplarıyla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, daha sık bir araya gelme dileğinde bulundu.

İftarın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Toprak, 14 Temmuz'da Diyarbakır'da istenmeyen olayların yaşandığını ifade ederek, kanunları uyguladıklarını, herkesin bu noktada sorumlu davranması gerektiğini söyledi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in ''Valileri halk seçsin'' şeklindeki açıklamasını değerlendiren Vali Toprak, şöyle konuştu:

''Bu ilde seçimle iş başına gelen ve aynı zamanda hukukçu olan kişi ya da kişilerin, ilkokul mezunu dahi olmayan kişiler karşısında, el pençe durmak suretiyle sorgulandığını ibretle izledik. Bu böyle olacaksa, seçimle gelmek ya da gelmemek bir anlam ifade etmiyor. Önemli olan onun karşılığında irademizi, itibarımızı kullanabiliyor muyuz, ona bakmamız gerekiyor. Bir üniversite mezunu ve seçilmiş bir kişinin, ilkokul mezunu dahi olmayan bir kişi tarafından mahkeme kurarcasına sorgulanması hangi irade, hangi itibarı ortaya çıkarıyor. Bunu söyleyenin, buna dikkat etmesi gerekiyor. Bunları biz burada görüyoruz ve yaşıyoruz.''

Vali Toprak, Diyarbakır'daki elektrik kesintileri ve dalgalanması sorununun, kentteki alt yapı eksikliğinden kaynaklanmadığını, çevre illerdeki kaçak elektrik kullanan su kuyuları nedeniyle ortaya çıktığını kaydetti.

Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili bir soruya da Vali Toprak, yer darlığı nedeniyle müteşebbislere yer veremediklerini, bunun için gerekli çalışmaları başlattıklarını belirtti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Diyarbakır
Görüş Bildir