Diyarbakır Sur'da Çatışma: 1 Polis Şehit

 > 
23PAYLAŞIM

Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında bugün çıkan çatışmada, keskin nişancı tüfeği Kanas ile vurulan 1 polis memuru şehit oldu, 1 polis memuru da yaralandı.

Diyarbakır'ın Sur ilçesi Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş mahalleleri ile Gazi Caddesi'nde 2 Aralık'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından, kurulan barikatların kaldırılması, kazılan hendeklerin doldurulması, tuzaklanan patlayıcıların imha edilmesi için polis ve jandarma ekiplerinin katılımıyla başlatılan hava destekli operasyon sürüyor.

Kurşunlu Camii'nin bahçesindeki patlayıcıları imha etmek isteyen polislere uzun namlulu silahla ateş açıldı

CHA'nın verdiği bilgiye göre, yakılan tarihi Kurşunlu Camii bahçesindeki patlayıcıları imha eden polislere keskin nişancı tüfeği Kanas ile ateş açıldı. PKK'lıların açtığı ateşle bomba imha uzmanı bir polis memuru şehit düştü, 1 polis de yaralandı.

Ambulansla Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan yaralı polis, doktorların tüm çabalarına rağmen şehit oldu. Çatışmalarda ayağından yaralanan bir polis memurunun da tedavisi sürüyor.

Yasak 8. gününde

Sur'da 6 mahalle, bir cadde ve Dağkapı Meydanı'nda uygulanan sokağa çıkma yasağı bugün 8'inci gününe girdi. 

Kurşunlu Camii'nde, önceki gün yaşanan çatışmalarda yangın çıkmış, tarihi caminin büyük bölümünde hasar oluşmuştu.

DHA, AA ve CHA

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir