Kaçırılan Askerin Kardeşi PKK'lı Çıktı!

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Diyarbakır'da Yol Kesen PKK, 3 Askeri Kaçırdı

Diyarbakır'da Yol Kesen PKK, 3 Askeri Kaçırdı

Diyarbakır-Bingöl karayolunu kesen bir grup PKK'lı, durdukları yolcu otobüsünde bulunan ve izne çıktıkları belirtilen 3 askeri yanlarını alıp kaçtı. PKK'lıların otobüsten alıp bir otomobille kaçırdıkları 3 askeri kurtarmak için bölgede hava destekli operasyon başlatıldı. Diyarbakır'ın Lice İlçesi Abalı Köyü yakınlarında bir grup PKK'lı bugün saat 20.10 sıralarında yol kesti. Şanlıurfa'dan Trabzon'a giden bir yolcu otobüsünü durduran PKK'lılar, yolcular üzerinde kimlik kontrolü yaptı. PKK'lılar otobüste bulunan ve izne çıkıp memleketlerine gitmekte olan 3 askeri silah tehdidi ile yanlarına alıp kaçtı. Yaklaşık 10 dakika yol kesen PKK'lıların askerleri yanlarına aldıktan sonra bir otomobile bindirip bölgeden hızla uzaklaştırdıkları belirtildi.

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, bir grup PKK'lının Lice yakınlarında 10 dakika kadar yol kestiğini ve yolcu otobüsünde bulunan 3 askeri kaçırdığını söyledi. Toprak, "Kaçırılan askerlerin kurtar...

Haberin Tamamı İçin:

Teröristler 3 askeri kaçırdı

Teröristler 3 askeri kaçırdı

Lice-Bingöl karayolunu kesen terör örgütü PKK mensupları, izne giden 3 askeri kaçırdı. Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, dün akşam saat 20.10'da karayolunu Tuzla köyü yakınlarında kestiğini belirterek, "Teröristler Şanlıurfa'dan Trabzon'a giden yolcu otobüsünde bulunan ve Şanlıurfa'dan memleketlerine izinli olarak giden 3 askeri araçtan indirdikten sonra yanlarına alıp dağlık kesime doğru gitmişler. Askerlerin kurtarılması için bölgede havadan ve karadan operasyon başlatıldı" dedi. O...

Haberin Tamamı İçin:

PKK 3 Askeri Kaçırdı!

PKK 3 Askeri Kaçırdı!

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Kaçırılan askerin kardeşi PKK'lı çıktı!

Diyarbakır'da PKK'nın silah zoru ile kaçırdığı 3 askerden Şanlıurfalı Reşat Çeçen'in kardeşi ve yeğeninin 8 ay önce silahlı örgüte katıldığı ortaya çıktı.

Diyarbakır'ın Bingöl Karayolunu önceki gece kesen bir grup PKK'lı Lice İlçesi Abalı Köyü yakınlarında kimlik kontrolü yaptı. Yolcu otobüsünü durduran örgüt mensupları Mardin ve Şanlıurfa'dan, Trabzon, Artvin ve Bayburut'taki birliklerine gitmekte olan Reşat Çeçen, Hadi Gizli ve Ramazan Başaran'ı rehin aldı.

Kaçırılan askerlerin kurtarılması için bölgede geniş çapta operasyon başlatılırken, Şanlıurfa ve Mardinli askerlerin aileleri telaşlandı.

Mardin'in Derik nüfusuna kayıtlı er Hadi Gizli'nin ailesi ve Şanlıurfa nüfusuna kayıtlı Ramazan Başaran'ın aileleri İHD Diyarbakır Şubesine, Şanlıurfa'nın Suruç nüfusuna kayıtlı Er Reşat Çeçen'in ailesi ise Mazlum-Der'e başvurarak yardım istedi.

ASKERİN KARDEŞİ VE KUZENİ PKK SAFLARINDA

Kastamonu'da acemi birliği eğitimini tamamladıktan sonra Trabzon'daki usta birliğine giderken Diyarbakır'ın Lice İlçesi kırsalında PKK'lılar tarafından kaçırılan er Reşat Çeçen'in kardeşi ile kuzeninin 8 ay önce PKK'ya katıldıkları ortaya çıktı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BingölDiyarbakırLiceMardinŞanlıurfaTerör
Görüş Bildir