Diyarbakır'da 'Eve Bağlama Büyüsü' İçin Ayakları Kesilen Kedi Hayatını Kaybetti

 > 
297PAYLAŞIM

Hayvana şiddet haberlerinin arkası kesilmiyor. Bu defa da Diyarbakır'da bir kedi, ayakları kesilmiş vaziyette bulundu. Kedinin ayaklarının büyü sebebiyle kesildiği ihtimali üzerinde duruluyor. 

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesi Diclekent Mahallesi'nde bulunan bir sitede kedinin ayakları kesik halde bulundu.

İddiaya göre kesilen ayaklarla büyü yapıldığının halk arasında koşulması hayvan severleri sinirlendirdi. Hayvan hakları yasanın gelmesi gerektiği konusunda uyarılarda bulunan hayvan severler ve veterinerler, korkunç vahşetin önüne geçilmesi için yetkililere seslendi. Bacağı kesilen kedinin tedavileri devam ederken şikayetçi olan hayvan sever güvenlik güçlerinin desteğiyle şahıs veya şahısların yakalanması için çalışma başlatıldı.

Daha önce kediyi sahipleneceğini açıklayan Haluk Levent, kedinin öldüğünü duyurdu.

'Kedilerin ayaklarını keserek büyü yapıyorlar.'

Veteriner Klinik Uzmanı Nurhan Kahraman, kedilerin ayaklarını keserek batıl inanç olan eve bağlama büyüleri yaptıklarını kaydetti. Kahraman, “Esra Hanım ufaklığı getirdi, getirdiğinde çok acılı bir şekildeydi. Müdahale ettik, kediyi o şekilde görünce normalde araç kazası veya bir yerde sıkıştı diye düşündük. Ama kesilen hat o kadar keskindi ki birileri tarafından kesildiği çok belirgindi. Şuanda bizde tedavisi sürüyor, umarım failleri bulunur, bu canlar bu şekilde acı çekmez. Büyü adına kullanılıyormuş kedinin bacakları, batıl inançlar bende yeni duydum şok oldum. Kedinin ayaklarını keserek eve bağlama büyüsü yapılıyormuş. Bu canlıların saçma sapan şeylere alet olmaması gerekiyor” diye konuştu.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir