Diyarbakır'da Esrar Tarlalarına Operasyon

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Diyarbakır'da Esrar Tarlalarına Operasyon

Diyarbakır'da Esrar Tarlalarına Operasyon

Diyarbakır - Bingöl arasındaki esrar tarlalarına operasyon düzenlendi

Diyarbakır- Bingöl arasındaki binlerce dönümlük uyuşturucu tarlalarına operasyon düzenlendi. Diyarbakır'ın Hazro İlçesi'nin kuzeyindeki Ormankaya, Oyuklu ve Çitlibahçe Köyleri'ne düzenlenen operasyonda, 70 bin kök dişi hint keneviri, toprağa gömülmüş vaziyette 410 kilogram kubar esrar, 25 kilogram toz esrar ve 10 kilogram kenevir tohumu ele geçirildi.

3 BİN TON UYUŞTURUCU
Güvenlik güçleri, aynı bölgede araziye gizlenmiş vaziyette teröristlere ait bir sırt çantası da ele geçirdi. Çantanın içinde 54 adet Bixi makineli tüfek fişeği, 18 adet M-16 tüfeği fişeği, 1 adet cep telefonu, 8 adet büyük pil ve 2 kutu doğum kontrol hapı bulundu. Diyarbakır'ın Kulp, Hani, Hazro ve Lice İlçeleri ile Bingöl'ün Genç İlçesi arasındaki bölgede yılda ortalama 3 bin ton uyuşturucu üretildiği belirtiliyor.

KENEVİR TARLALARINA OPERASYON
Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı, terör örgütü PKK'nın en büyük finans kaynaklarından kenevir tarlalarına yönelik bir operasyon düzenledi. MİT Diyarbakır Bölge Başkanlığı'nın da destek verdiği operasyon kapsamında kenevir tarlalarına giren güvenlik güçleri, birlerce kök dişi hint kenevirini sökerek imha etti. Jandarma birlikleri, satılmak üzere ambalajlanan yarım tondan fazla esrar maddesi ile terör örgütüne ait çok sayıda mühimmat ele geçirdi. Diyarbakır Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı'nın terör örgütünün mali kaynağına yönelik Hazro ilçesinin kuzeyindeki Ormankaya, Oyuklu ve Çitlibahçe köyleri arasındaki bölgelere operasyon düzenlendiği belirtildi. Açıklamada terör örgütü PKK-KCK' ya ait eylemlerin önlenmesi ve bu bölgedeki terör örgütü işbirlikçilerine ait esrar ekim ve saklama alanlarına yönelik operasyon yapıldığı vurgulandı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BingölDiyarbakırLiceTerörUyuşturucucep telefonu
Görüş Bildir