Görüş Bildir

Diyarbakır'da Bombalı Araçla Saldırı: 7 Şehit

Anasayfa > Gündem

Diyarbakır otogarı yakınlarında, saat 17:00 civarında polis servisine bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda 7 polis şehit oldu, 13 polis memuru ile 14 sivil yaralandı. Bombalı aracı polis servisinin güzergahına koyan kişi güvenlik kameralarından tespit edildi. Polis her yerde görüntülerdeki kişiyi arıyor.

Diyarbakır Şehirlerarası Otobüs Terminali yakınlarında büyük bir patlama meydana geldi. Patlamanın şiddetiyle terminal ve çevredeki çok sayıda binanın camları kırıldı, bazı araçlarda hasar meydana geldi.

Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildiği belirtildi.

Bölgedeki gazetecilerden Sertaç Kayar patlamanın zırhlı aracın geçişi sırasında gerçekleştiğini bildirdi.

Al Jazeera Türk'ün haberine göre görgü tanıkları patlamanın bombalı araç sebebiyle meydana geldiğini söyledi.

Doğan Haber Ajansı da özel harekat polislerini taşıyan servis aracının geçişi sırasında yol kenarındaki bomba yüklü aracın infilak ettirildiği bilgisini geçti.

7 şehit, 27 yaralı var

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır'daki terör saldırısının bomba yüklü araçla gerçekleştirildiğini, patlamada 7 polisin şehit olduğunu, 1'i ağır 13 polis ile 1'i ağır 14 sivilin yaralandığını belirtti.

Patlamanın polis servisinde yarattığı hasar

Patlamanın polis servisinde yarattığı hasar
Patlamanın polis servisinde yarattığı hasar

Bölgedeki olaylar nedeniyle polisleri taşıyan servis araçlarının da saldırı ihtimallerine karşı güçlendirildiği, pencerelerinin zırhla kapatıldığı belirtiliyor. 

Saldırı sonrası çekilen servis aracının fotoğrafı da kullanılan patlayıcının çok kuvvetli olduğunu gösteriyor.

Davutoğlu'nun ziyareti öncesi gerçekleşti

Saldırının Başbakan Davutoğlu'nun Diyarbakır ziyaretinden bir gün önce gerçekleşmesi dikkat çekti.

Bombalı aracın polis güzergahına bırakılma anı

Polisleri taşıyan servisin güzergahına bombalı aracı koyan kişi çevredeki güvenlik kameralarından tespit edildi. Polis şimdi bu kişiyi arıyor.

Öte yandan saldırıda şehit olan polislerin kimlikleri Emniyet Müdürlüğü tarafından açıklandı.

Patlama anına ilişkin görüntüler

Olay yerinden ilk kareler

Ajanslar

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Valiahd

Biraz aqresif gələ bilər sizə dediklərim ama bu yaşanan ağır hadisələrdən də çıxartdığım qənaət budur ki səsinizi çıxartmırsınız. Allah göstərməsin əgər bu t... Devamını Gör

Murder

Yöneticiler hain halk teröristlerle arkadaş olunca böyle oluyor. Toplanıyoruz vatan için konuşuyoruz Türk kelimesi gecti diye ırkçı olup tepki alıyoruz. Kar... Devamını Gör

Burak Can

İnsanları çok güzel alıştırdınız teröre. Şu an haber kanalları açık hiçbir kanalda olay gösterilmiyor. Halkın %50'sinin umurunda bile olmuyor asker mi patlam... Devamını Gör

Ahmet Ziya Boz

Hâlâ HDPLİ belediyeler oldukça biz daha çok şehit veririz.

Emre Uzun

hdpyi savunmuş gibi görünmek istemem ama hdpye ait olmayan belediyelerin durumu da ortada. hdpye değil de akpye bağlamak daha doğru olur bence daha çok şehit... Devamını Gör