Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Diyarbakır'a Yeni Stadyum Müjdesi

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Diyarbakır'a Yeni Stadyum Müjdesi

Diyarbakır'a Yeni Stadyum Müjdesi

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır'a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Diyarbakır Havaalanı'nda Vali Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, AK Parti milletvekilleri ve kamu kurumları temsilcileri tarafından karşılandı.

Daha sonra beraberindekilerle valiliğe geçen Bakan Kılıç'ı burada Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker karşıladı.

Bakan Kılıç, Diyarbakır'a adım attıkları andan itibaren yakın bir ilgi ve misafirperverlikle karşılandığını ifade ederek, Diyarbakır'ın Anadolu'nun en kadim medeniyet merkezlerinden biri olduğunu söyledi.

Diyarbakır'ın sevginin, barışın, kardeşliğin timsali olan bir şehir olduğuna dikkati çeken Bakan Kılıç, "Bu şehir peygamberler, sahabeler şehridir. Diyarbakır'ın bereketini kente adım attığımız andan itibaren hissettik. Diyarbakır'ın bu güzelliğinde çok büyük katkıları olan başta Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker olmak üzere tüm milletvekillerimize, valimize, yerel idarecilere yürekten teşekkürlerimi ifade ediyorum" diye konuştu.

"Hükümetimizin, başbakanımızın gözü kulağı her zaman olduğu gibi yine bugün de Diyarbakır'ın üzerinde" diyen Bakan Kılıç, ülkenin her köşesinin iyi hizmet almasını, insanların müreffeh bir hayat yaşamasını her zeminde arzu ettiklerini ifade etti. Bakan Kılıç, tüm bakanlıkların kendi ilgi ve yatırım alanlarında, şehirleri medeniyetin ve çağın gerekleriyle buluşturmak üzere çok önemli hamleler gerçekleştirdiğini, bakanlık olarak kendilerinin de Diyarbakır'a yönelik çok büyük bir tesisleşme hamlesine öncülük ettiklerini kaydederek şöyle dedi: 'Diyarbakır'ı 33 bin koltuk kapasiteli yeni bir stadyuma kavuşturacağız. Proje ve arazi çalışmaları tamamlandı. İhale sürecindeyiz. Havaalanından valiliğe gelirken mevcut stadyum ve oradaki spor tesislerinin önünden geçtik. O tesisler artık bugünün Diyarbakır'ına hitap eden tesisler değil. Orada bulunan yüzme havuzundan spor salonuna kadar tüm eski yapıları kısa bir süre içinde yıkmaya çalışacağız. Bu yıl Diyarbakır hem eski stadyum ve o arsa üzerindeki eski yapıların ortadan kaldırıldığı hem de yeni arsada, yeni stadyumun inşaatına başlandığı bir yıl olacak." Haberin alındığı kaynak » yenisafak.com.tr

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiDiyarbakırSuat Kılıç
Görüş Bildir