Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Diyanet Saç Ektirmenin Caiz Olmadığını Söylerken Ali Erbaş ve Fatih Kurt'un Saç İşlemleri Ortaya Çıktı!

2.8bPAYLAŞIM

Bakalım caiz olmamasına rağmen neler yaptırmışlar...

Geçtiğimiz günlerde Diyanet Din İşleri Yüksek Kurulu, Tıp ve Sağlıkla İlgili Fetvalar isimli kitapta estetik operasyon yaptıranlar ve estetik cerrahlara ilişkin "uyarı"larda bulunuldu.

Aynı kitapta saç ektirmek ve peruk takmakla ilgili de bazı bölümler bulunuyordu.

"Hz. Peygamber’in, saç eklemeyi ve ekletmeyi yasakladığı yönündeki rivayetlerin sahih kaynaklarda yer aldığı belirtilen" kitapta, “Konuyla ilgili hadisleri değerlendiren İslam âlimleri, bir kimsenin, saçına başkasının saçını eklemesini veya başkasının saçından imal edilen peruğu takmasını caiz görmemişlerdir. Çünkü bu gibi işlemlerde saygın olan insanın bir parçası kullanılmaktadır ki; bu, zorunlu hâller dışında caiz değildir. Ancak insan saçı dışında ipek, iplik, yün ve benzeri maddelerden yapılmış peruğun takılmasını, fakihlerin çoğunluğu caiz görmektedir” açıklaması yapıldı.

Sizlere detaylarını bu içeriğimizde anlatmıştık. 👇

Diyanet'ten Estetik Yaptıranlara Uyarı: 'Tedavi Amaçlı Estetiğe İzin Var; Kaş Aldırmak Caiz Değil' - onedio.com
Diyanet'ten Estetik Yaptıranlara Uyarı: 'Tedavi Amaçlı Estetiğe İzin Var; Kaş Aldırmak Caiz Değil' - onedio.com

Peki bizler için saç boyatmak ya da ektirmek caiz değilken, Türk akademisyen ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş için saç boyatmak caiz mi?

Üstteki fotoğrafla bu fotoğrafı karşılaştırdığımız zaman Ali Erbaş'ın beyaz olan saçlarının renginin nasıl koyulaştığını anlayabiliyoruz.

Bunun boya olduğunu görmemek için biraz zorlanmak gerekiyor...

Peki ya fetvanın olduğu kitabı basan Dini Yayınlar Genel Müdürü Fatih Kurt'a ne demeli?

İki fotoğraf arasındaki farka bakacak olursak, Fatih Kurt'un saçları bir gece de çıkamayacağına göre kendisi de saç ektirmiş gibi gözüküyor değil mi?

Valla ne diyelim, kitapta caiz değil yapmayın derken, kendilerinin saç işlemleri çıktı ortaya...

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
internalpublicprivate

bu adamlara zerre sempatik yok notunu ekleyerekten, müslümanım diyen herkes dinin her emrini yapmak zorunda değil. isterse saç ektirir, kaş aldırır, dövme yaptırır günahsa günahı kendine. bu şekilciliği daha malum medya yapıyor. yok imamoğlu cumaya gitti mi, yok ramazanda chpli vekil su içti, bilmem kim türbanlı mıymış bilmem ne. boş boş işler. herkesin dini ibadeti kendine. bu tarz şekilci yaklaşımlar bize yakışmaz diye düşünüyorum.

muhtelifmuhalif

Hala yaşıyor mu bu aq

gazozzz

burası muz cumhuriyeti olduğu için bu tarz şeyler normal tabi..

freehugs

Bunlar satılık varlıklar! Ne bekliyorsunuz bunlardan ki hepsi şizofren

abdurrahimk

Başlık ve yazı uyumsuz ve yanlış yönlendirici olmuş. Umarım bilinçli değildir. Saç ektirmek caiz değil ama x kişiler ektirmiş derseniz, haklı olursunuz ve yazınız doğru olur, alkışlarızda. Ama cümlede başkasının sacını ektirmenin veya kullanmanın caiz olmadığı yazıyor ki saç ektirmede zaten kişinin kendi saçı kullanılıyor. Sonuç olarak şunu demek istiyorum; eleştirdiğiniz yada yanlış gördüğünüz kişilerin durumuna editörlerinde düşmemesi veya yanlış yönlendirmemesi gerekir.

Görüş Bildir