Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez: 'Saldırı Müslümanlığa Yapılmıştır'

 > 
180PAYLAŞIM

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Paris'te 12 kişinin öldürüldüğü saldırıyı şiddetle kınadığını söyledi, "Bu katliam aslında Hz.Muhammed'in bütün insanlığa kazandırdığı değerlere yönelik açık bir saldırıdır" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Paris'te mizah dergisi Charlie Hebdo'da 12 kişinin öldürüldüğü saldırıyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Saldırıyı kınayan Görmez şöyle konuştu:

"Barışı asli değer olarak yücelten bir dinin mensubu olarak ve Türkiye'de din hizmetlerinden sorumlu biri olarak derin üzüntü içinde olduğumu söylemek isterim. Şiddetle kınıyor, tüm insanlığın acısını derinden paylaşıyorum."

"Bizler Allah'ın dinine, barış mesajına, bütün peygamberlere, Hz. Musa'ya, Hz.İsa'ya Hz.Muhammed'e inanan insanlarız. Bu saldırıyı düzenleyenleri ve onları maşa olarak kullananların herhangi bir dine inancı, peygambere inancı olabilir. Çatışmayı körüklemekten, sivil insanları katletme...Müslümanlar olarak terör ve şiddete dayalı içbir eylemi tasvip etmemiz mümkün değildir."

"Hiçbir din insanları öldürmeyi emredemez, aksine dinler insana hayat vermeyi emreder. Şiddet ve terör kimden ve nereden gelirse gelsin, kime yapılırsa yapılsın insanlık suçu olarak kabul edilmelidir. İslam peygamberinin adı kullanılarak bir intikam duygusuyla yapıldığı söylenen bu katliam İslamiyet'in yüce değerlerini yok etmeye yönelik bir saldırıdır"

"Bu doğrudan Müslümanlara yönelik bir saldırıdır. İslam peygamberinin adının kullanılarak bir intikam duygusuyla yapıldığı söylenen bu katliam aslında Hz.Muhammed'in bütün insanlığa kazandırdığı değerlere yönelik açık bir saldırıdır. Bu saldırı doğrudan Müslümanlara yapılmış bir saldırıdır. Hiçbir müslüman ifade özgürlüğünü istismar ederek Hz.Muhammed'e yönelik bir saldırıya onun tasvip etmeyeceği yöntemlerle karşılık veremez."

Al Jazeera Turk

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir