Dışişleri'nde Kaset Krizi!

 > -

Dışişleri'nde Erbil Krizi

Erbil Başkonsolosu Selcen ile Ortadoğu Genel Müdürü Tokdemir'e ait bir video 'İçip hükümet aleyhine konuşuyorlar' notuyla Dışişleri'ne gönderildi. Videonun sızmasını Davutoğlu önledi. Tokdemir emekliliğini istedi. Selcen istifa etmeyi düşünüyor.

‘Büyük Birader’in son hedefi Türkiye ’nin Erbil Başkonsolosu Aydın Selcen ve eski Ortadoğu Genel Müdürü Ethem Tokdemir oldu.

Radikal'in bugün "Big Brother Skandalı: Kıyak Kafa Operasyonu" manşetiyle duyurduğu Deniz Zeyrek imzalı habere göre, Dışişleri Bakanlığı’nın iki parlak diplomatının Bağdat’ta 8 yıl önceki bir yemekte yaptığı sohbetin kaydı ‘içip içip hükümet aleyhine konuşmuşlar’ denilerek Dışişleri Bakanı’na ulaştırıldı. Bakanlık, görüntülerin internete sızdırılacağı yönünde üstü örtülü bir tehdit de aldı. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu gereğini yapınca video sızmadı. Büyükelçi Tokdemir emekliliğini istedi. Büyükelçi ataması bekleyen Başkonsolos Selcen ise söz konusu video nedeniyle ismi büyükelçi kararnamesine girmeyince istifa kararı aldı.

Haberin Tamamı İçin:

Dışişleri'nde Kaset Krizi!

8 yıl önce yenen bir yemekte çekilen 2 diplomatın görüntüleri, Dışişleri'nde kriz yarattı. Erbil Başkonsolosu Aydın Selcen ile Ortadoğu Genel Müdürü Ethem Tokdemir'e ait görüntüler, "içip hükümet aleyhinde konuşuyorlar" notuyla Dışişleri Bakanlığı'na iletildi.

Edinilen bilgilere göre, o not ve video 1 yıl önce bakanlığa ulaştı.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da videoyu izledi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ahmet DavutoğluAydın
Görüş Bildir