Dinleme İddialarını Dışişleri ve MİT Araştırıyor

 > -

Dinleme İddialarını Dışişleri ve MİT Araştırıyor

Dinleme İddialarını Dışişleri ve MİT Araştırıyor

ABD’nin Türkiye dahil 38 temsilciliği dinlediği haberinin yankıları sürüyor. İddiaların doğru olup olmadığı konusunda yürütülen araştırmalarda MİT de devreye girdi. Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği ise harekete geçmek için Ankara’dan talimat bekliyor.

Eski CIA ajanı Edward Snowden’ın açığa çıkardığı dinleme skandalının ABD’de Türkiye’ye ait büyükelçilik ve diğer diplomatik misyonları da içerdiğinin iddia edilmesi üzerine Ankara bu iddiaların doğru olup olmadığını yoğun bir şekilde araştırıyor.

Dışişleri Bakanlığı’nın yanı sıra MİT de ortaya atılan iddiaların doğru olup olmadığını tespit etmek için dış bağlantıları üzerinden bilgi edinmeye çalışıyor.

ABD’nin dinlediği yabancı temsilcilikler arasında yer aldığı iddia edilen Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği’nin dün itibarıyla ABD nezdinde bir girişimde bulunmadığı, haberlerin ortaya çıkmasından sonra büyükelçilik binasında böcek araması yapılmadığı öğrenildi.

Bir yetkili, “Washington Büyükelçiliği’nin bir girişimde bulunması için Ankara’dan resmi talimat gelmesi şart. Şu ana kadar böyle bir talimat gelmedi. Eğer bir şey yapılacaksa, ne yapılacağını Dışişleri Bakanlığı belirler” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriAnkara
Görüş Bildir