Dink Ailesinden Kozmik Oda Talebi

 > -

Dink Cinayetinin 'Kozmik Oda'daki İzini Sordular

Dink ailesinin avukatları, 2009 sonunda, 'Arınç'a suikast' soruşturması kapsamında, Genelkurmay'ın Ankara'daki 'kozmik odası'nda yapılan aramalarda ele geçen ve Dink cinayetiyle ilgili olduğu düşünülen belgeleri talep etti.

İSTANBUL - Dink ailesi avukatları, savcılığa başvurarak, kamuoyunda 'Genelkurmay'ın kozmik odası' olarak adlandırılan Seferberlik Tetkik Kurulu arşivlerinde 2009 yılında yapılan aramalarda ulaşılan ve Dink cinayetiyle ilgili olduğu öne sürülen bilgilerin istenmesini talep etti.

Dink ailesi’nin avukatları İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na bir dilekçe vererek 25 Aralık 2009'da Seferberlik Tetkik Kurumu’nda yapılan aramada ele geçirilen bilgi ve belgelerden, Hrant Dink cinayetiyle ilgili olanları istedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a suikast düzenleneceği iddiaları üzerine 19 Aralık 2009’da 2 subay gözaltına alınmış, 25 Aralık 2009'dan başlayarak da hakim Kadir Kayan ve beş Cumhuriyet savcısı, 26 gün boyunca Seferberlik Tetkik Kurulu Ankara Bölge Başkanlığına ait 'kozmik oda'da bulunan belgeler üzerinde incelemeler yapmıştı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBaşbakan YardımcısıBülent Arınçİstanbul
Görüş Bildir