Dink Anmasında Kurşun Atan Polise İyi Hal İndirimi

-

Dink Anmasında Kurşun Atan Polis İyi Halden Yararlandı!

Dink Anmasında Kurşun Atan Polis İyi Halden Yararlandı!

Gazeteci Hrant Dink'in öldürülmesinden sonra yapılan birinci anma etkinliğine katılıp polis kurşunuyla vurulan Kemalettin Rıdvan Yalın adlı devlet memurunun davasında mahkeme duruşmaya hiç gelmeyen sanık polise iyi hal indirimi uyguladı.

Hrant Dink ’in ölümünün birinci yıldönümüydü. Devlet memuru Kemallettin Rıdvan Yalın da anmaya katıldı. Agos’un önündeki törenden sonra grup Tünel Meydanı’nda yürüdü. Burada bir grup gösterici polisle çatıştı. Yalın, kendisini birden bire uçuşan taşların arasında buldu. Meydana hızlıca bir polis aracı girdi. Araçtan inen resmi giyimli polis Muhammet Gişi ateş etti. Kurşun, Yalın’ın dizine saplandı.

Bomba ihbarıyla baskın

Ayağı kırılan Yalın, Taksim İlk Yardım Hastanesi’ne kaldırılırken, “Beni polis vurdu” diyordu. Üç gün üç vardiya halinde ikişer polis yanında bekletildi. Yalın’a göre polisler, “Ermeni p.. misin”, “Ne işin var Hrant’ın yanında” diyordu. İhtiyaçlarını gidermesine izin verilmedi ve ailesiyle görüştürülmedi. Daha sonra Yalın için gözaltı kararı olmadığı, polislerin yasa dışı yaptırım uyguladığı ortaya çıktı. Yalın, taburcu edildikten sonra, nereden geldiği belli olmayan ‘bomba ihbarı’ ile Üsküdar’daki evi basıldı. Hiçbir şey bulunamadı. Polisler beraat etti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

PolisÜsküdar
Görüş Bildir