Dilek Özçelik'in İsyanında Çarpıcı Gelişme

 > -

Dilek'in Gözyaşları Herkesi Kurtardı

Edirne'de üniversite öğrencisi Dilek Özçelik'in Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile yaşadığı olay, Özçelik gibi kanser hastası olan pekçok kişinin derdine deva oldu.

Sosyal Güvenlik Kurumu, Özçelik ve benzeri hastaların kullandıkları Blemisin adlı ilacın Türkiye'de üretilen versiyonuna provisyon verdi.

Dilek Özçelik'in kullanması gereken kilit ilaçlardan olan Blemisin için daha önce Koçak Farma İlaç ve Kimya Sanayi A.Ş, SGK'ya provizyon başvurusunda bulunmuştu. SGK'nın Geri Ödeme Komisyonu'nun provizyon verdiği ilaçlar, hastalar tarafından eczanelerden ücretsiz olarak temin edilebiliyor.

Özçelik'in hastalığının tedavisindeki kilit ilaçlardan olan Blemisin de SGK Geri Ödeme Komisyonu tarafından görüşüldü.

Haberin Tamamı İçin:

Dilek Özçelik'in İsyanında Çarpıcı Gelişme

Bakan Erdoğan Bayraktar'dan ilaç isterken cebine para sıkıştırılması karşısında isyan edip ağlayan kanser hastası Dilek Özçelik'in istediği ilaç konusunda bakanlık devreye girdi. O ilaç eczanelerden ücretsiz olarak verilecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu, Özçelik ve benzeri hastaların kullandıkları Blemisin adlı ilacın Türkiye'de üretilen versiyonuna provisyon verdi. Hastalar, bugünden itibaren Türkiye'de üretilmekte olan Blemisin a...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Erdoğan BayraktarKanserSGKolay
Görüş Bildir