Dikkat Evinize Uçak Çarpabilir!

 > -

Dikkat Evinize Uçak Çarpabilir!

Dikkat Evinize Uçak Çarpabilir!

Plansız kentleşme hava trafiğini riske attı... Sayıştay'ın DHMİ raporundan çarpıcı rakamlar çıktı... İstanbul'da 6 bin 18 binanın iniş kalkışı zora soktuğu belirlendi

Akşam gazetesinden Volkan Yanardağ'ın haberine göre, Sayıştay'ın Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü ile ilgili raporu, havadaki tehlikeyi rakamlarla gözler önüne serdi... Rapora göre, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda alçalma ve yükselme konisi içerisinde mania limitleri aşıldı. İzmir, Trabzon, Dalaman havalimanlarında ise risk söz konusu. İşte o raporun ayrıntıları:

l İSTANBUL Atatürk Havalimanı'nda 4 pistin alçalma ve tırmanma konisi içerisinde mania limitlerini aşmış 223 bina var.

l GEÇİŞ Yüzeyi içerisinde Florya'da mania limitlerini aşmış 50 bina, İç Yatay ve Konik Yüzey içerisinde 6 bin 18 yapılaşma tespit edildi.

l AYRICA mania limitlerini aşmış bina, anten ve minareler de bulunuyor.

GÜNEY PİSTİ KAPALI

l TRABZON Havalimanı'nın güney kısmı, çok katlı binalar nedeniyle uçuşa kapatıldı.

l BU binaların kaldırılması için valilik ve belediye nezdinde girişimde bulunuldu.

l İZMİR Adnan Menderes Havalimanı doğusunda ve batısında doğal manialar üzerinde enerji nakil hatlarının bulunduğu, Gaziemir'de sosyal konutlar ve göçmen konutlarının bir kısmının mania limitlerini aştığı tespit edildi.

l DALAMAN'DA ise İncebel sırtında doğal maniaların üzerine inşa edilen yazlıklar nedeniyle, uçuşa engel teşkil edecek durum oluştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulİzmir
Görüş Bildir